Burnley kapıyı yüksekten açtı!

West Ham United’ın transfer hedeflerinden biri olan James Tarkowski için Burnley kapıyı yüksekten açtı. Sean Dyche’ın ekibi oyuncu için 50 milyon sterlinlik bir etiket fiyatı belirledi.

Geçtiğimiz hafta Grady Diangana’yı 18 milyon sterlin karşılığında West Bromwich’e gönderen West Ham, elde ettiği bonservis geliriyle transferi tamamlamayı umuyordu. Sky Sports’ta yer alan haberde Burnley’nin 27 yaşındaki oyuncuyu takımda tutmak istediği, eğer transferi gerçekleşse bile ucuza göndermek istemediği yer aldı.

Grady Diangana’nın takımdan ayrılmasıyla taraftarların ardından Mark Noble da üzgün olduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. Twitter’da hislerini paylaşan Mark Noble, “Bu futbol kulübünün kaptanı olarak, Grady’nin ayrılmasından dolayı için içim kırıldı, kızgın ve üzgünüm. O, harika bir geleceği olan mükemmel bir çocuk!” ifadelerini kullandı. Taraftarlar oyuncunun ayrılık haberinin ardından ligin açılış haftasında protesto planları yapmaya başlamıştı.

Diangana’nın ayrılışının takıma bir savunma oyuncusu adapte edeceğini düşünen Moyes ise gözünü James Tarkowski’ye dikti. Ben Mee ile Burnley’de savunma ikilisi olarak görev alan Tarkowski, takımının son yıllardaki gol yemeden maç tamamlama istatistiklerinin en büyük mimarlarından biri olarak gözüküyor.