Burnley geçen sezonu arıyor!

Burnley geçen sezon herkesi şaşırtarak Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanmıştı, bu sezon ise işler yolunda gitmiyor. Sean Dyche’ın öğrencileri 13 hafta sonunda 17. sırada bulunuyor. En son alınan Newcastle mağlubiyeti ise taraftarlar arasında gerginliğe neden oldu.

Maç sonu Burnley patronu Dyche, “Daha iyi işaretler var ama sonuç almak zorundayız, bunu biliyoruz.” diyerek her şeyin farkında olduğunu belirtmişti.

Burnley geçen sezonu 7. sırada tamamlamıştı. Burnley geçtiğimiz sezon 36 gol atarken kalesinde sadece 39 gol görmüştü. Sean Dyche’ı başarıya götüren sistemin temelinde savunma olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ancak Newcastle’ın pazartesi günü, Turf Moor’daki galibiyeti kara bulutlara neden oldu. 13 haftası tamamlanan ligde Burnley 13 gol kaydederken kalesinde 27 gol gördü.

BBC Radio 5’e konuşan eski İngiliz futbolcu Danny Mills, Dyche’in taraftarlar tarafından baskı görüp görmeyeceğini merak ettiğini belirtti. Mills, “Burnley’nin başı dertte bunu düşünmek zorundasınız. Bu yüzden Burnley taraftarlarına şu soruyu soruyorum: Sean Dyche hangi noktada baskı altındadır? Ben, Sean’ın büyük bir hayranıyım, baskı altında olması gerektiğini düşünmüyorum. Bu kulüpte harikalar yarattı ama böyle oynamayı sürdüremezsin.” dedi.

Burnley’nin oyun tarzını değiştirmesi gerektiğini söyleyen Mills, “Farklı bir şeye ihtiyaçları var. Oyun tarzlarını değiştirmeleri gerekiyor.” diye belirtti.

Dyche’ın öğrencileri son altı maçını kazanamadı ancak Dyche, Newcastle yenilgisinde olumlu şeyler de gördüğünü söyledi. Dyche, “Takım şu anda güçleniyor önümüzde bir süreç var. Gerçek şu ki, sorular sorulacak, ama daha önce de bunu yaptık. Fanatik bir takım olmuşuz, şimdiye kadar elde ettiğimiz her şey için savaşmak zorunda kaldık ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Bence bu gece iyi şeyler vardı ama sadece onları düşünecek kadar saf değilim.” dedi.