“Bu sezon Arsenal için elimden geleni yapacağım”

Aaron Ramsey sezonun geri kalanı için Arsenal ile devam etmeyi planladığını açıkladı. Ramsey açıklamalarında sezon sonunda bedelsiz ayrılabilirim sinyali verdi. Ramsey’nin adı son dönemlerde Liverpool ile anılıyordu.

Arsenal’de 10. yılını geçiren Ramsey’nin kulüp ile anlaşması bekleniyordu fakat bu müzakereler rafa kaldırıldı ve Arsenal, ocak ayında ülke dışı transferlere açık olacak Ramsey için buzları eritmek adına herhangi bir adım atmış değil. Aaron Ramsey, sözleşme görüşmelerinin çıkmaza girmesinden sonra ocak ayında herhangi bir fiyat düşürme kararı almadığını ve bu sezonu Arsenal’de tamamlayacağını belirtti. Ramsey, “Ben Arsenal’in sözleşmeli oyuncusuyum ve bu sezon özel bir şey elde etmek için elimden geleni yapacağım.” dedi.

Arsenal’in anlaşma noktasında kendini geri çektiğini belirten Ramsey, “Her şey kulüple harika gidiyordu. Biz yeni kontrat üzerinde anlaştığımız bir pozisyonda olduğumuzu düşündük ama artık böyle değil. Futbolda böyle şeyler oluyor ve elinizden gelenin en iyisini yapıp, devam etmelisiniz. Bu sezon sadece futbol oynamak istiyorum. Bu sezon Arsenal için elimden geleni yapmak zorundayım.” diye belirtti.

Arsenal patronu Unai Emery geçtiğimiz günlerde sözleşme görüşmelerinin Ramsey’nin futbolunu etkilemeyeceğini belirtti. Emery, “O önemli bir oyuncu ve onun performansı takıma yardımcı olacak. Onun zihniyeti ve kalitesinin kazanmamız konusunda bize yardım etmesi için en iyi hazırlığa sahip olmak istiyorum.” dedi. Unai Emery yönetimindeki Arsenal yükselen formuyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Zirve takibini istekli oyunuyla sürdüren Londra temsilcisi taraftarların gönlünü kazanmış durumda.

Kaynak: www.skysports.com