Bu kez, Seedorf: “Manchester United hala geçiş aşamasında”

Hollandalı efsane Clarence Seedorf, Manchester United’ın hala geçiş aşamasında olduğunu ve patron Jose Mourinho’ya sabırlı yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

Kırmızı Şeytanlar, Premier Lig’de sekizinci sırada bulunurken, lider Manchester City’nin 12 puan gerisinde ve 1977/78’den beri ilk kez 12. hafta itibariyle negatif gol averajına (-1) sahip.

Ancak dört kez Şampiyonlar Ligi şampiyonu unvanı olan Seedorf, Mourinho’yu destekledi ve Sir Alex Ferguson’un 2013’te ayrılmasından sonra kulübün hala kendi ayakları üstünde duracağı pozisyonu aramaya devam ettiğini dile getirdi.

Kamerun Teknik Direktörü Seedorf, SkySports’a yaptığı açıklamalarda, “Ferguson’dan sonra çok zor bir durum. Bu bir geçiş dönemi sayılabilir, sadece Ferguson için de değil aynı zamanda oyuncular için de. Paul Scholes, Ryan Giggs, Rooney… Takımın kalbi diyebileceğimiz oyuncular ayrıldıktan sonra bu geçiş dönemi için sabrınız olması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Açıklamalarına devam eden efsane orta saha, “Bu konu sadece Manchester United ile ilgili değil. Milan’da da aynısı yaşanıyor. Fakat çalışmaya devam etmeleri gerekiyor. Bence rekabetçi kalabilmek için tüm imkanlara sahipler.” dedi.

Mourinho özelinde de konuşan Seedorf, “Kesinlikle ilginç bir özgeçmişe sahip. Hala bir şeyler başarabilecek kapasiteye sahip. Mou’nun niteliklerini tartışmamız gerektiğini sanmıyorum ama bazen işler yerinde gitmiyor ve bu da birbirleriyle çalışmayı bırakmanın ana kararı olabilir.”  diye belirtti.

Kaynak: www.skysports.com