Bruce: “Zaman kaybetmeden sonuç almalıyız!”

Newcastle United menajeri Steve Bruce, Watford maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Birçok konuda açıklama yapan tecrübeli teknik adam, Watford maçından olumlu bir sonuçla çıkmak istediklerini söyledi.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlıklar hakkında konuşarak başlayan Bruce, “Joe Willock antrenmanda bir sakatlık yaşadı; Jamaal Lascelles, Leeds’e karşı oynanan maçta kalçasını incitti, bu yüzden ne yazık ki sakatlık listesine girdiler. Şu an için beş ya da altı kişinin sakat olduğunu söyleyebilirim. Willock için tamamen büyük bir şanssızlık yaşadık, yere tekme attı ve ayak parmağına zarar verdi. Bu hafta aramızda olmayacak. Jamaal ise kas sakatlığı yaşıyor. Dün kendini zorladı ama herhangi bir gelişme olmadı, tahminen birkaç hafta aramızda olamayacak” dedi.

Sakatlık tablosu hakkında yaptığı açıklamalarının ardından kendisine özel olarak sorulan Allan Saint-Maximin’in geleceği sorusunu yanıtlayan Bruce, bu konuda herhangi bir özel konuşma gerçekleştirmediklerini söyledi. Bruce, “Bu konuşmayı yapmadım ve tahmin edebileceğiniz gibi bu konuşmayı yapmak istemiyorum. En iyi oyuncularımızı kaybetmek istemiyoruz. Allan formda ve iyi durumda. Üst üste beşinci 90 dakikasını oynadı ve geçen sezon böyle bir şey yapmamıştı. Oyununun zirvesinde olduğunu görebilirsiniz ancak diğer pozisyonlar için de tehdit bulmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Watford maçıyla basın toplantısını sürdüren Steve Bruce, Watford maçını değerlendirerek Newcastle United’ın ve kendisinin bu sezon için geleceğini yorumladı. Sonuç almak istediklerini vurgulayarak sözlerine başlayan Bruce, “Sahada gösterdikleri performansla gerçekten kaliteli olduklarını gösteriyorlar, onları iyi savunmalıyız. İyi oyunculara sahipler, bunun farkındayız. Biz sadece her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz ve bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Hepimiz sonuçlar için varız ve ne yazık ki henüz bir sonuç alamadık. Premier Lig oldukça zor, ne kadar erken sonuçlar alırsak bizim için o kadar iyi. Umarız iyi sonuçlar alırız. Taraftarların desteğini görüyoruz ve onların omuzlarında yer alan yükü hafifletmek istiyoruz. Kulübün ilerlemesini istiyorum ve elimden gelenin en iyisini yapacağım. Çıkan açıklamalar ya da konuşmalar beni caydıramaz. Herkes bu kadar çok konuşuyor ama rastladığım herkes bana iyi dileklerini sunuyor. Yaşanılanları değiştirmek için önümüzde uzun bir süreç var, bunun için zaman kaybetmemeliyiz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/