Bruce, “Şu an tek derdimiz topal kaptan!”

Newcastle United baş antrenörü Steve Bruce, takım kaptanı Jamaal Laselles’in Everton maçında saha olmasının büyük bir şüphe taşıdığını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta oynanan Wolverhampton mücadelesinde ayağından sakatlanan ve sorunlar yaşayan Lascelles için takım patronu Steve Bruce durum değerlendirmesi yaptı. Everton maçı öncesi kameralerın karşısına geçen Bruce, “Geçen haftadan itibaren sadece bir büyük endişemiz var: topallayan kaptan. Ayak sakatlığı var ve önümüzdeki 48 saat içinde nasıl olacağını göreceğiz. Ama diğer herkes iyi. Longstaff kardeşlerin yaptıkları tek şey takıma enerji ve bacak çalışması getirmek, tabii ki ikisi de çok iyi pasörler. Onların küçük rahatsızlıkları vardı fakat büyük sorunlar değil. Onları birlikte oynattığım birçok maç var. İkisinin de sunabileceği bir şeyleri var. Onları daha derinden deneyebiliriz” diye konuştu.

Karşılaşacakları Everton maçı öncesi rakip teknik adam Carlo Ancelotti hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Bruce; “Ligin tepesinde başka birinin olmasına gerçekten çok sevindim, bu ne kadar ferahlatıcı? Harika. Carlo Ancelotti’nin büyük bir hayranıyım ve onun başardığı şey bizim için gerçekten zor bir hedef, çetin bir oyun olacak, bu kesin” ifadelerin kullandı.