Bruce: “Kendimizi tekrar savunmasız bırakamayız!”

Newcastle United patronu Steve Bruce, Aston Villa maçı öncesi basının karşısına geçti. Oynanacak maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Smith, oyuncuları hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Sakatlık haberleriyle bülteni açan Bruce, “Jonjo cumartesiye yetişemeyecek gibi görünüyor. Sezon öncesi baldır sakatlığı geçirdi ve sorun tamamen kötü talih bir türlü peşini bırakmıyor. Dubravka ve Darlow şu anda çok hassaslar, bu yüzden Freddie Woodman tekrar oynayacak. Martin Dubravka, ne yazık ki geçirdiği sakatlığı tam olarak atlatamadı, onu birkaç hafta daha geride bırakacak şekilde enfekte oldu. Karl Darlow ise hala Covid durumunun üstesinden gelemedi, bu yüzden hala bizden çok uzaktalar” dedi.

Sakatlık güncellemelerinin ardından bireysel olarak oyuncularına özel parantezler açan tecrübeli teknik adam, sözlerine Arsenal’den transfer edilen Joe Willock ile devam etti. Bruce, “Sezon öncesi bizimle daha fazla dakika geçirmesini isterdim ama genç, doğal olarak fit bir genç. Kadroda olacağı kesin. Orta sahada gösterdiği performansla bizi çok geliştirdi. Umarım yarın bunu devam ettirebilir” diye konuştu.

Oyuncu değerlendirmelerinin ardından geçtiğimiz hafta alınan mağlubiyet hakkında da görüşlerini belirten Smith, “İlk yarıda müthiş bir futbol maçı olduğunu düşündüm. Ne yazık ki ikinci yarı rakibimize karşı kötü yakalandık. Yapamadığımız şey oyunu istediğimiz şekilde yönetemememiz oldu. Kendimizi açık ve savunmasız bıraktık, bu yüzden bunun bir daha olmayacağından emin olmalıyım. Bu alanda gelişmeye ihtiyacımız var, bunu hemen çözmezsek daha büyük sorunlara neden olabilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/