Bruce kadroya dönen oyuncularından dolayı mutlu!

Newcastle United baş antrenörü Steve Bruce, Leeds United maçı öncesi düzenlendiği basın toplantısında Federico Fernández ve Ryan Fraser’ın maç için hazır olduklarını doğruladı.

Oyuncularının durumlarına açıklık getiren Bruce, “Fernández negatif test etti ve geri döndü. Cumartesi gününden itibaren gördüğümüz en büyük şey yorgunluk, bu yüzden onların durumunu göreceğiz ama ben kesinlikle değişiklikler yapacağım. Bu bölümde talihsiz bir şekilde çok hafiftik. Büyük sorunlarımızın olduğu yer savunmacılar gibi görünüyordu ama Isaac’in performansının müthiş olduğunu söylemeliyim. Bu bana her zaman orada oynayabileceği düşüncesi için güven veriyor. Çok iyi bir seviyede. Ryan Fraser iyi durumda. Geçtiğimiz hafta boyunca antrenman yaptı ve Covid-19 nedeniyle antrenman sahasından uzakta geçirdiğimiz zamanlarda kesintiye uğradı ancak tamamen formda ve oynamaya hazır” dedi.

Covid-19 nedeniyle birçok oyuncusundan yararlanamayan ve takımıyla uzun bir süre antrenman yapamamasına rağmen oynan futboldan memnun olduğunu belirten Bruce; “Bunu izlemek ve doğru şekilde yaklaşmak zorundayız. Hafta sonu galibiyet almak için oyuncuların tepkisi zor koşullar altında kesinlikle müthişti. Onları on gündür görmemiştim ve birlikte ilk antrenmanımız çarşamba günüydü. İnsanlar gelip oynamak için yataktan kalkmak zorundaydı, bu yüzden sonuç alma tavırları harikaydı. Sonunda tüm durumu izlememiz gerekecek. Yönetmek zor çünkü tam, formda ve sağlıklı bir kadro elimizde yok” diye belirtti.

“LEEDS FİZİKSEL ANLAMDA LİGİN BİRİNCİSİ”

Son olarak karşılaşacakları Leeds United’a da değinen Steve Bruce, “Hepimiz Leeds’ten etkilendik ve Fulham artık eskisinden farklı gibi görünüyor. Hepsi gibi zor oyunlar ama kendimize Noel’e girmek için gerçekten iyi bir dönem verdik ve bu her zaman zor bir dönem oldu. Oldukça iyi başladık, bu yüzden aynısını tekrar yapabileceğimizi umalım. Takım olarak fiziksel anlamda Premier Lig’de bir numaralar. Uzun mesafeleri çok hızlı koşma yetenekleri var ve bu Bielsa’nın onlara kazandırdığı bir şey. O birinci sınıf bir teknik direktör ve menajer” diye konuştu.

Newcastle, Ocak 2004’ten bu yana Leeds’e karşı ilk üst düzey karşılaşması için Elland Road’a yolculuğuna hazırlanıyor ve Crystal Palace ve West Bromwich Albion’a karşı kazandığı galibiyetlerin ardından art arda üçüncü galibiyetini elde etmek istiyor.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk