Bruce, “Artık kendimi doktor gibi hissediyorum”

Newcastle United baş antrenörü Steve Bruce, düzenlediği basın toplantısında kadro tercihleri hakkında görüşlerini belirtirken coronavirüs nedeniyle yaşadıkları zorlukların bir nebze olsa azaldığını duyurdu.

Yaşanılan zorlu sürecin ardından West Brom karşılaşmasında kadrosunun bir kısmından yararlanamayacağını belirten Bruce, her şeye rağmen sahaya çıkacak kadroyu oluşturmak için belirli bir oyuncu grubuna sahip olduğunu vurguladı. 30 Kasım günü kapatılan antrenman tesislerinin tekrar açılmasıyla birlikte geçtiğimiz Çarşamba günü tekrar bir araya gelen Newcastle’ı futbolcular için Steve Bruce, olumlu mesajlar verdi.

Beş futbolcu ve iki personelin coronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla tüm planları altüst olan Steve Bruce, geçtiğimiz haftaya oranla daha iyi bir durumda olduklarını söyledi. Bruce, “Geçen Pazartesi sahip olduğumuzdan daha fazlasına sahibiz. Kadroya geri dönen iki veya üç oyuncumuz var, testlerin negatif olduğu kanıtlanı ve geri döndüler. Açık konuşmak gerekirse bu kadar çabuk geri geleceklerini düşünmemiştik. Bir takım seçecek kadar oyuncuya sahibiz ve nasıl gideceğimizi göreceğiz. Bu süreç bizi önemli derecede etkiledi ve birkaç kişi hala zayıf konumda. semptomlarla mücadele ediyorlar. Bu durumu yavaş yavaş çözeceğiz” dedi.

“KENDİMİ DOKTOR GİBİ HİSSEDİYORUM”

Kulüp içindeki yoğun ve ağır süreçten kendisinin etkilenip etkilenmediği soruna da yanıt veren Bruce, “Kulübün, elinden gelen her şeyi yaptığından emin olmak için oyuncuların ve personelin refahı için her şeyi yaptığını söylemeliyim. Bu hafta bir futbol menajeri yerine doktor gibi hissediyorum, gerçekten zordu. Gerçekten yorucu bir dönemden geçtik ve yoruldum” ifadelerini kullandı.

“PREMIER LIG OYUNCULARI TEHLİKEYE ATMAZ”

Hafta sonu Newcastle ile karşılaşacak olan West Brom‘da menajer Bilic de Newcastle takımına iyi dileklerini iletirken, sahada olmamak adına herhangi bir korku taşımadıklarını söyledi. Bilic, “Newcastle’daki durumu izleyen biz değildik, Newcastle ve Premier Lig’di ve durumun olumlu yönde geliştiğine karar verdiler. Bize oyunun başlayacağını söylediler, bu yüzden hiç şüphemiz yok. Kapımı çalıp, Newcastle’ın bir takım vakaları olduğu için endişelendiklerini söyleyen oyuncular olmadı. Burası ciddi bir yer ve böyle bir sorun olsa bunu yapmazlardı. Premier Lig oyuncuların sağlığını tehlikeye atacak bir yer değil. Bundan dolayı rahatız. Onlara iyi dileklerimi iletiyorum ve üstesinden geleceklerini biliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk