Brighton mutlu sona ulaştı!

Ben White, Brighton ile geliştirilmiş bir sözleşme üzerinde anlaşmaya çok yakın. White, geçtiğimiz sezonu kiralık olarak geçirdiği Leeds United tarafından isteniyordu.

Leeds United’ın yoğun ilgisi ve White’ın Leeds tercihinden dolayı yeni sözleşmeyi imzalatamayan Brighton, oyuncuyu ikna etmeyi başardı. Leeds United’dan gelen üç resmi teklifi redden Brighton, oyuncuya farklı farklı teklifler sunmasına rağmen olumlu yanıt alamamıştı. Yaklaşık iki haftadır Brighton için sorun yaratan yeni sözleşme krizi, White’ın ikna oluşuyla son buldu. Leeds United, Ben White için kapıyı 18,5 milyon sterlinden açarken son teklif 25 milyon sterline kadar yükselmişti. Gelen tekliflere rağmen Brighton oyuncuyu takımda tutmak için yoğun çaba sarf etti.

Savunmacı, Elland Road’da kiralık olarak geçirdiği süre boyunca oldukça başarılı bir grafik çizdi ve kulübün Championship’i kazanıp Premier Lig’e yükselmesine yardımcı oldu. White, geçtiğimiz sezon Leeds kaptanı Liam Cooper ile sağlam bir savunma ikilisi olduğunu kanıtladı. Leeds United adına 46 Championship maçının hepsinde yer aldı ve takımının 22 maçta gol yememe başarısına ortak oldu. Brighton patronu Graham Potter , daha önce stoper’e olan hayranlığından ve onu ilk takıma entegre etme arzusundan bahsetmişti. Potter, “O bizim oyuncumuz, bizimle uzun bir sözleşmesi var. Bir süredir Ben’i tanıyorum, onun farkındaydım, denemek ve imzalamak istedim. O zaman Swansea’daydık. Niteliklerini biliyorum. O harika bir oyuncu. Leeds’te çok başarılı ve terfi almalarına yardımcı oldu, bu onlar için harika, onun için harika ama o bizim oyuncumuz ve onunla çalışmayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.