Brighton kaptanını kaybetmedi!

Geçtiğimiz hafta adı Chelsea ile anılan Lewis Dunk, kendisini beş yıl daha Brighton’da tutacak olan sözleşmeye imza attı.

28 yaşındaki İngiliz savunma oyuncusunun kariyerini bir üst noktaya taşımak için bu yaz AMEX Stadyumu’ndan ayrılması bekleniyordu. Ancak Brighton geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile Dunk’ın yeni sözleşmeye imza attığını doğruladı. Brighton’ın yaptığı açıklamada, “Brighton & Hove Albion kaptanı Lewis Dunk ile kendisini 2024/25 sezonunun sonuna kadar kulübe bağlayan beş yıllık yeni bir sözleşme imzaladığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadeleri yer aldı. Brighton kaptanı ve geçtiğimiz sezonun takım oyuncusu seçilen Dunk, Chelsea taraftarları için fazlasıyla önemli bir konumdaydı.

Brighton formasını 300’e yakın maçta giyen kaptan Dunk, “Yeni bir sözleşme imzaladığım için gerçekten mutluyum. Şimdi amacımız, rekor bir puan alabileceğimiz Premier Lig sezonunu inşa etmek. Kulübün önümezdeki beş yıl içinde ilerlemesine yardımcı olmak istiyorum” dedi.

Şu ana kadar 5 farklı menajer ile Brighton’da çalışma şansı yakalayan Dunk’a şu anki takım patronu Graham Potter da destek verdi. Potter, “Kulübe geldiğim günden beri beraber çalışmamızdan zevk alıyor ve o takımın en önemli isimlerinden biri. Ona sahip olduğumuz için fazlasıyla şanszlıyız. Bence kaptan olarak elindeki gücün farkında ve takıma nasıl bir katkı verebileceğini çok iyi biliyor. Sahada örnek olacak şekilde liderlik ediyor ve gerçekten kaliteli bir adam. Hepimiz gelecek sezon takımı yine en üst seviyede tutmak için büyük bir savaş vereceğiz. İsteğimiz rekor bir puan alarak kendimizi güvenli bir pozisyonda tutmak” diye konuştu.