Brighton, Glenn Murray ile sözleşme uzattı

Brighton forvet oyuncusu Glenn Murray ile sözleşme uzattı. Murray 2020 yazına kadar kulüpte kalmasını sağlayacak sözleşmeye imza attı.

35 yaşındaki oyuncu bu sezon Premier Lig’de altı gol attı ve Ekim ayında Brighton formasıyla 100. golüne ulaştı ve kulübün rekor golcülerinden biri oldu.

Murray, kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu. Murray, “Yeni anlaşma kulübün bana 1 yıl daha inandığı anlamını taşıyor. Şu an sadece yakaladığım formla Brighton için gol atmaya devam etmek istiyorum.” dedi.

Murray yaşından dolayı bundan sonra yeni bir kontrat imzalamasının mümkün olmadığını belirtti. Murray, “Kariyerimin herhangi bir aşamasında, bu yaşta Premier Lig’de başka bir sözleşme yapabileceğimi düşünmüyorum, ancak futbolda ne olabileceğini asla bilemezsiniz. Bu yüzden profesyonel kalmanız ve elinizden gelenin en iyisini yapıp çaba göstermeye devam etmeniz gerekiyor.” diye belirtti.

Brighton patronu Chris Hughton, Glenn Murray’nin takımda kalmasını değerlendirdi. Hughton, “Glenn, bizim en üst seviyede kalmamız ve kazanmamız için goller attı. Kariyerinin en üst noktasında kendini kanıtladı ve profesyonelliği ile sahadaki yaklaşımı, neden hala burada olduğunun en büyük kanıtı. Takımı için 100 gol attıktan sonra onun daha fazlası için aç olduğunu biliyorum. Kulüple sözleşme uzattığı için memnunum.” dedi.

Kaynak: talksport.com