Brahimi için savaş var!

Newcastle, West Ham ve Everton’un adı sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Porto’nun yıldızı Yacine Brahimi ile anılıyor.

Portekiz basınında, 28 yaşındaki Cezayirli oyuncunun, kontratının son altı ayına yaklaşırken Newcastle, West Ham ve Everton tarafından kovalandığı iddia ediliyor. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyuncunun devre arasında gelecek transferi için görüşme hakkı doğacak. Porto’nun İngiltere’den gelecek olan tekliflere karşı nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Portekiz basını Brahimi’yi transfer etmek isteyen kulüplerin büyük bir savaş içinde olacağını ve Brahimi’nin maaş istediğinden dolayı Newcastle’ın transfer için daha uygun olduğunu yazdı. “Ojogo” transfer için adı geçen takımları tek tek değerlendirdi.

Newcastle United’ın maaş boşluğundan faydalanarak hücum hattındaki sorunları Brahimi ile çözeceği belirtildi. West Ham United’ın ise Pellegrini ile geniş bir futbol oynadığı ve oynanan futbolun Cezayirli futbolcu için uygun olduğu söylendi. Lanzini’nin yokluğunda Brahimi’nin o bölgede etkili olabileceği yazıldı. Diğer Premier Lig temsilcisi Everton’ın ise Marco Silva’nın Sporting geçmişinden dolayı oyuncuyu yakından tanımasını avantaj olarak kullanabileceği vurgulandı. Brahimi’yi yakından takip eden Marco Silva’nın oyuncuyu daha verimli kullanmak adına ikna edebileceği haberde yer aldı.

Kaynak: www.thesun.co.uk