Bournemouth’da Lewis Cook şoku

İngiliz futbolu ve Bournemouth için büyük gelecek vadeden Lewis Cook’tan şoke edici haber geldi. Genç oyuncunun 6 ila 9 ay arasında sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Hafta içi oynanan Huddersfield karşılaşmasında Cook’un ön çapraz bağlarını koparttığı ve uzun bir tedavi süreciyle karşı karşıya kaldığı ifade edildi. Salı günü oynanan karşılaşmanın ardından çarşamba günü gerekli kontrol ve taramaları yapılan oyuncunun sakatlığının ciddi olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili konuşan Eddie Howe; “Hepimiz Lewis’den gelen haberle mahvolduk. Son 18 aydır oyunumuzun önemli bir parçasını oluşturan, inanılmaz yetenekli bir oyuncuyu kaybetmenin şokunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ek olarak; “Cook çok güçlü bir karakter. Ayrıca böyle bir sakatlıktan geri dönmeyi ve çok daha iyi bir hale gelmeyi düşünmek için soyunma odamıza bakması yeterli. Bunu başarmış oyuncular ona ilham olacaktır.” sözleriyle oyuncusunu motive etti.

Bu sezon Cook ile birlikte İngiltere Milli Takımı’na seçilen Callum Wilson ise bu örneğin en önemli kaynağı. Geçmişte birden çok ciddi sakatlıkla mücadele eden ve tüm bunların üstesinden gelen Wilson performansını yükselterek milli takım seviyesine gelmeyi başarmıştı.

Bournemouth’a 2016 yazında Leeds United’dan transfer edilen genç orta saha oyuncusu U20 İngiltere takımının da kaptanlığını yaptı. Kaptanlığı sırasında U20 Dünya Kupası’nı kaldıran oyuncu 1966 yılından sonra Dünya Kupası kaldıran ilk İngiliz kaptan olmuştu.

Ayrıca genç isim geçtiğimiz Mart ayında İtalya ile oynanan hazırlık maçında ilk kez A Milli formayı giymişti.