Black Lives Matter!

Premier League’de oyuncular ve teknik ekipler 2021/2022 sezonunda da ırkçılığa karşı diz çökmeye devam edecek!

George Floyd’un 25 Mayıs 2020 tarihinde polis şiddeti sonucu öldürülmesi sonrası Haziran 2020’den beri oyuncuların ırkçılığa karşı bir protesto olarak sürdürdükleri diz çökme eylemi bu sezon da devam edecek.

Oyuncular tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Irkçılığın her türlüsüne karşı birlik ve beraberliğimizi sembolize etmesi açısından diz çökmeye devam etmemizin her zamankinden daha da önemli olduğunu hissediyoruz” İfadeleri kullanıldı.

Irkçılığın her türlü formuna karşı mücadele!

2013 yılında Florida’da Trayvon Martin’i vurarak öldüren polis memurunun salıverilmesine tepki olarak “Black Lives Matter” hareketi ortaya çıktı.

25 Mayıs 2020 tarihinde yine polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd’u anma ve ırkçılığı protesto gösterilerinde de “Siyah Yaşamlar Önemlidir” sloganı en güçlü mesajlardan biri olarak karşımıza çıkmıştı.

Bizde Prefields ailesi olarak keyifle takip ettiğimiz Premier League oyuncularının diz çökme eylemine devam etme kararını saygı ve sevinçle karşılıyor, ırkçılığın her türlüsüne karşı dik bir duruşla “Black Lives Matter” diyoruz.