Bilic, “Lampard her zaman baskının üstesinden geldi”

West Brom patronu Slaven Bilic, eski takım arkadaşı Frank Lampard’ın yükselişinin kendisini şaşırtmadığını ve Chelsea yöneticisinin başarılı olma kararlılığından her zaman etkilendiğini dile getirdi.

Futbolculuk kariyerlerinde West Ham’da bir dönem beraber futbol oynayan ikili bu hafta sonu menajer olarak karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Bir dönem takım arkadaşı olduğu Frank Lampard hakkındaki düşüncelerini dile getiren Slaven Bilic, “Frank’in başından beri bir planı olduğunu görebiliyordum. “Oraya gitmek istiyorum, oraya gitmek istiyorum” dediğini biliyorduk ve bunu başardı. Onu hatırlıyorum ve kariyerimde oyuncularla konuştuğum zaman muhtemelen onu diğer oyunculardan daha fazla dile getirdim. O her zaman örnek biriydi. Rusya’da, Hırvatistan’da, Türkiye’de, İngiltere’de her zaman onu örnek gösterdim. Her gün çalışarak kendini geliştirdi. West Ham’dayken de bunu yapıyordu. Yetenekli genç bir oyuncuydu ve aynı zamanda çok çalıştı. Ancak, bu aşamada, babası yardımcı menajer olduğu için sırtında da biraz baskı vardı. Bu yüzden her zaman etrafta olan bir miktar olumsuzlukla başa çıkmak için geçmişteki baskıların ona çok yardımcı olduğunu düşünüyorum. Her zaman zorlukların üstesinden gelebildi. En iyi orta saha oyuncularından biri değil, dünyanın en iyi oyuncularından biri” dedi.

Frank Lampard’ın Chelsea’deki menajerlik kariyerini de yorumlayan Bilic, “Frank’in Chelsea’ye getirdiği yetenek harika ve taraftarlarına, oyuncularına, herkese tekrar şampiyonluk yarışmacısı olabileceklerine dair güven veriyor. Geçen sezon yeterli değillerdi çünkü açıkçası takımlarını güçlendirmek için yeterli para harcamadılar. Bu sezon her şeyi istediği gibi oluşturdu ve herkesin güvenini kazandı. Premier Lig’deki her takımın gelişmeye çalıştığını, daha fazla oyuncu almaya çalıştığını, sahada daha fazla kalite elde etmeye çalıştığını görüyorsunuz, bu yüzden yaptılar. Benim için en önemli etken transferlerin sezonun başlamasına hazır olması. Onların en iyi oyuncularla sonuç alması için uzun bir zaman olduğunu düşünmüyorum. Frank ile birlikte bunu en yakın zamanda başaracaklardır” diye konuştu.