Bilic geçmiş maçlardan motivasyon yaratıyor!

Manchester City deplasmanına hazırlanan West Bromwich‘de menajer Slaven Bilic, düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Yarın akşam deplasmanda Manchester City ile karşılaşacak olan West Bromwich‘de takım patronu Slaven Bilic, takımının Chelsea, Spurs ve Manchester United’a karşı oynadıkları maçları motivasyon olarak görmesini istedi.

Sezona kötü bir başlangıç yapan ve bu problemi henüz ortadan kaldıramayan West Brom’un şu ana dek en iyi performansları ise ligin ilk dördünde yer alan zorlu takımlara karşı geldi. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen Slaven Bilic, oyuncularının büyük takımlara karşı oynadıkları maçları motivasyon olarak görmelerini istedi. Bilic, “Buna olumlu bir şekilde yaklaşmalıyız. Her yeni maç bir şeyler kazanmamız için bir fırsattır. En iyi sonuç üç puan, sonra bir puan, ardından olumlu bir performanstır. Bazı oyunlarda kazanma şansınız daha yüksek olur ama bu bizim için gerçekten zor bir maç. İnsanların garip sonuçlar diyebileceği bazı maçları gördük ve futbolda her şeyin olabileceğini anladık” dedi.

Sözlerine devam eden Bilic, Chelsea karşılaşmasını örnek göstererek kendi oyunlarına odaklanmaları gerektiğini vurguladı. Bilic, “Örneğin Chelsea maçına bakalım. Manchester City güçlü bir takım ve bunun farkındayız ancak temelde aynı kategorideki iki takımdan bahsediyoruz. Onlara karşı 3-0 öndeydik. Neden? Birkaç hata yaptılar ama yaptıklarında biz onları hata yapmaya zorladık. Ayrıca şansımız olmadığında Spurs ve Manchester United’a karşı gerçekten iyi performanslar sergiledik. Bu sezon en iyi takımlara karşı performansımız, motivasyonumuz ve planımız olmalı. En büyük takımlara karşı üzerinize düşeni yapmalı ve kötü bir gün geçirmelerini ummalısınız. Bunun olabileceğini bu sezon Premier Lig’de gördük. Kendi payımıza düşeni yapmalıyız. Pozitif olmalı, cesur olmalı, kompakt olmalı ve maçı zorlaştırmalıyız. Yapması çok zor ama inanırsak mümkün olabilir” diye belirtti.

Kaynak: https://www.wba.co.uk/