Bilic, “Ayakta kalmak asla pes etmemek demektir”

West Brom teknik direktörü Slaven Bilic, kamuoyunda oluşan Premier Lig’den düşecekleri tahminleri hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Premier Lig’e bu sezon geri dönen ve tekrar alt lige düşüp düşmeyeceği büyük bir merak konusu olan West Bromwich’de menajer Slaven Bilic, takımının durumunu ve performansını değerledirdi.

Alınan kötü sonuçlara rağmen çevresindeki insanların daha çok bağlılık göstermesi gerektiğine dikkat çeken Bilic, “Baskı her zaman orada ve beklentiler her zaman yüksek. Beklentilerim yüksek, daha iyisini yapacağımızı düşündüm. Ama bunun bizim için gerçek olmasının birçok nedeni var. Herkes dibe vurduğumuzu tahmin etti. Kaya dibinde miyiz? Hayır değiliz, küme düşme bölgesinin bir puan altındayız. Bundan memnun muyum? Hayır. Ama şimdi paniğe kapılıp güvenimizi ve inancımızı mı yitireceğiz? Hayır. Bir silahlı çatışmaya hazır olmalıyız. Şu anda birkaç başka ekip ile silahlı çatışmadayız. Orada olduğumuz için umutsuzluğa kapılmayalım. Geçen sezon kazandığımız kadar çok maç kazanamayacağız, kimse bunu yapmamızı beklemiyor. Amacımız üst veya orta masa değil, bu sezon amacımız kimsenin düşünmediği şekilde ligde kalmak. Ayakta kalmak asla pes etmemek demektir, dayanmamak demek aşırı kararlı olmak demektir. Oyuncularım her şeylerini veriyor ama bu yeterli değil. Her maçın her dakikası için yaşamak zorundayız ve sonra uyanık kalmak için gerçek bir şansımız olacak” ifadelerini kullandı.

İlk yedi haftası tamamlanan Premier Lig’de henüz galibiyetin tadını alamamış olan West Brom, bir başka galibiyet alamayan Sheffield United ve Burnley’nin üstünde bulunarak, 18. sırada yer alıyor. West Bromwich hafta sonu Tottenham’ı sahasında konuk etmeye hazırlanıyor.