Bielsa yeni sözleşmeyi imzaladı!

Premier Lig’e 16 yıl aradan sonra geri dönen Leeds United, baş antrenör Marcelo Bielsa ile bir yıllık yeni sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

2018 yılında Leeds United’da göreve başlayan Marcelo Bielsa, ilk iki yılının sonunda, uzun süren hasreti sonlandırarak takımını Premier Lig’e taşımıştı. Bielsa, dün yaptığı açıklamada Leeds’de kalmak için her şeyin hazır olduğunu belirtmişti. Dün yaptığı açıklamada Bielsa, “Bir sezon daha burada kalacağım, her şey hazırlandı. Burada olmaya devam edeceğim” demişti. Bugün kulüp tarafından yapılan açıklamada tecrübeli teknik adamla bir yıllık yeni sözleşmenin imzalandığı duyuruldu. Yapılan açıklamada, “Leeds United, Marcelo Bielsa’nın 2020/21 sezonunda baş antrenör olarak takımda kalması için bir yıllık yeni anlaşma imzaladığını onaylamaktan memnuniyet duyuyor” ifadeleri yer aldı.

Şu ana dek görev süreci boyunca Leeds United’ın başında 100 karşılaşmaya çıkan Marcelo, takımıyla 56 maç kazanırken, 17 kez berabere kaldı. Arjantinli teknik adam, 16 yıllık hasrete son verirken Leeds United için tarih yazma şansı yakaladı.

Premier Lig’in ilk haftasına Leeds, son şampiyon Liverpool ile karşılaşacak.