Bielsa, “Taktiksel anlamda her şey çok açık”

Tottenham mücadelesine hazırlanan Leeds United‘da menajer Marcelo Bielsa, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında oynanacak karşılaşma hakkında yorumlarda bulundu.

Tottenham mücadelesini oynaması gerçekten zor bir maç olarak tanımlayan Arjantinli teknik adam, rakibini ve Jose Mourinho yönetimindeki taktiksel savaşı değerlendirdi. Bielsa, “Oyunların iki tür temel yapısı olduğundan, savaşlar her seferinde daha az taktiksel oluyor. Ya rakibinizi kendi yarı alanında beklersiniz ya da kendi yarı sahasında onlar için oynarsınız ya da bir ceza sahasından diğerine geçersiniz. Sonuç olarak düşündüğümüzden daha az taktiksel gizem var. Tottenham; oynama biçimleri ile ilgili olarak yüzleşmesi çok zor bir takım. Her pozisyonda sağlam, iyi oyuncuları ve seçenekleri var. Dengesizlik yapabilen forvet oyuncuları var ve nasıl oynamak istedikleri konusunda çok netler. Menajerin etkisini açıkça görebileceğiniz bir takım ve çok rekabetçiler” ifadelerini kullandı.

Ligdeki en iyi hücum istatistiklerinden birine sahip olan Leeds, oynanan 16 maçta şu ana kadar toplam 30 gol atma başarısı gösterdi. Oynadıkları futbolun sonuçlarından da basheden Marcelo Bielsa, istatistiklerin arkasındaki mantıktan bahsetti. Bielsa, “Takımımız hücum oyununa çok önem veriyor. Kulüp, Raphinha ve Rodrigo’yu bünyemize katarak hücum oyunumuzu geliştirmek için önemli yatırımlar yaptı. Helder Costa ve Jack Harrison’ı tutmayı başardık, ayrıca Patrick Bamford da düzenli olarak gol atıyor. Kulüp aynı zamanda hücum için gerekli olan savunma kısmına da yatırım yaptı. Bunlar ekibin büyümesini sağlayan önemli yatırımlar oldu. Transfer konusunda hiçbir zaman keskin olmadık fakat yaptığımız hamlelerle seviyemizi artırmayı başardık” dedi.

Uzun bir aradan sonra Premier Lig’e dönen ve ilk 16 hafta sonunda 23 puan toplayarak 11. sırada yer alan Leeds United, son haftalarda aldığı yaralarla zirve mücadelesinde zayıflayan Tottenham’a Türkiye saati ile yarın 15:30’da konuk olacak.

Kaynak: https://www.leedsunited.com