Bielsa, “Form grafikleri değil, bizim ne yaptığımız önemli!”

Leeds United Baş Antrenörü Marcelo Bielsa, yarın oynanacak olan Newcastle United maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında medyanın karşısına geçti.

St James’ Park’ta oynanacak olan maç öncesi basın mensuplarını ağırlayan tecrübeli teknik adam; u23 takımında forma giyen Diego Llorente ve takımı hakkındaki görüşlerini belirtti.

Oyuncularının sağlık durumlarıyla ilgili bilgileri vererek konuşmaya başlayan Bielsa, “Illan Meslier sağlık sorunlarını çözdü. Yeni haber yok, Robin Koch ve Gaetano Berardi hala dışarıda. 23 Yaş Altı takımında oynayan Diego Llorente dakika eksiğini kapattı ve böylece bizim yanımıza geri döndü. Güçlü bir savunma oyuncusu olma özelliğine sahip, bunun için böyle hazırlık süreçlerini iyi değerlendirmesi gerekiyor. O, topu kurtardığı anda mutlu olan bir oyuncu ve hem hava toplarında hem de yerde yardımcı olabilecek fiziksel özelliklere sahip bir oyuncu” dedi.

Karşılaşacakları Newcastle‘ın kötü formunu görmezden geldiğini her şeyin temelinde kendi oyunlarının olmasını belirten Bielsa; maçın kaderini geçmiş performansların değil maç günü gösterilen performansın belirleyeceğini söyledi. Bielsa, “Konu rakiple ilgili değil, rakibi incitmek için ne yapabileceğimizle ilgili. Rakip hakkında bilgi sahibi olmak, hesaba katmamız gereken bir şey olsa da; başka bir takımla yüzleşmek ve onlardan üstün olmaya çalışmaktır. Rakibin zorluklarını analiz ettik, ancak elbette kendi zorluklarımız hakkında daha çok endişeleniyoruz. Şansımız onlarınki kadar var, her oyunda olduğu gibi takım olarak kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Rakiplerin kötü formuna odaklanmıyoruz, kendi oyunumuza odaklanıyoruz ve formumuzu geliştirmeye çalışıyoruz. İyileşmemize yardımcı olacak şey rakiplerimizin kötü formları değil, kendimizi iyileştirmemiz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.leedsunited.com/