Bielsa: “Norwich daha etkili olacaktır!”

Norwich City deplasmanına çıkmaya hazırlanan Leeds United menajeri Marcelo Bielsa, maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Norwich City’nin Chelsea karşısında aldığı ağır mağlubiyetin bu maçı ne derece etkileyeceği yönünde gelen ilk soruyu yanıtlayarak basın toplantısına start veren Arjantinli teknik adam, “Takımlar böyle mağlubiyetler aldıkları zaman bir dahaki maç için çabalarını artırırlar ve böyle ağır mağlubiyetlerin önüne geçerler. Her takım aynı analize ihtiyaç duyar, bu bir gerçeklik. Burası Premier Lig” ifadelerini kullandı.

Norwich City yorumlamasının ardından Patrick Bamford hakkında soru alan Marcelo Bielsa, golcü oyuncunun yokluğunu değerlendirdi. Bielsa, “Bu, düzgün bir şekilde cevaplamak için 10 dakikaya ihtiyaç duyulacak bir soru. Bu konuda daha önce bazı açıklamalar yapmıştım ve onlara bakarsanız neler düşündüğümü anlarsınız. Yaratılan tehlikeli şansların miktarını açıkça azalttık ama bunun tek nedeni Bamford’un yokluğu değil. Evet, onu arıyoruz ama tek nedeni onun olmayışı değil” dedi.

Patrick Bamford’un ardından kendisine yöneltilen oyuncuları hakkında görüşlerini belirtmeye devam eden Bielsa’ya Stuart Dallas ve Jack Harrison’ın durumları soruldu.

Stuart Dallas’ın zihinsel durumu hakkında Bielsa: “Bu tür olaylar gerçekleştiğinde, her bir kişinin gerçekliğine bağlı olarak kararlar alıyoruz. Dallas’ın takıma katılma kararına saygı duyduk. Sadece saygı duymakla kalmadık, ona çok değer verdik ve buna göre hareket ettik. Zihinsel olarak çok güçlü bir oyuncu ve kişisel yaşamındaki problemlerle mücadelesini sürdürüyor. İsteklilik ve zihinsel dayanıklılıkla üstesinden gelinebilir. Kişiliğinin en baskın özellikleri zaten bunlar. Böyle yetenekleri onun futbolda da büyümesine izin verdi.”

Jack Harrison’ın performansı hakkında Bielsa: “Harrison’a olanlar, daha iyi ya da daha kötü anlar yaşayan takımdaki tüm oyuncularımıza oluyor. Hiç kimse, özellikle hücumda oynarken performanslarında düzenli bir tutarlılık sağlayamaz. Harrison, her iki kanatta da oynayabilecek yeteneğe sahip iyi bir oyuncu. Takıma katkılarından keyif aldık ve yetenekleriyle ilgili olarak parlamaya devam edecek. Onu oyunda parlayabileceği durumlara sokmak ve benim hissettiğim kadar önemli olmasını sağlamak benim işim. Onun en uygun anlarda forma giymesi için dikkatli davranıyoruz.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/