Bielsa, “Llorente, Premier Lig’de zorluk yaşamayacak”

Leeds United Baş Antrenörü Marcelo Bielsa, yeni merkez defans oyuncusu Diego Llorente’nin Premier Lig’de başarılı olmak için teknik ve fiziksel niteliklere sahip olduğu belirtti.

Geçtiğimiz hafta Real Sociedad’dan Leeds United’a katılan Diego Llorente, yeni takımıyla dört yıllık sözleşmeye imza atmıştı. Llorente, Leeds’in bu yaz için yedinci transferi olmuştu.

Yeni transferi hakkında görüşlerini belirten Marcelo Bielsa, “Her iki tarafı da oynayabilen bir merkez defans oyuncusu. Premier Lig’de oynamak için yeterli bir tekniği var. Hem fiziksel hem de teknik olarak bu ligi kaldırabilecek düzeyde bir futbolcu. Transferi kabul edilmeden hemen önce Real Madrid’e karşı oynayacaktı ve eğer Real Madrid’e karşı oynamaya hazır olsaydı, bizimle oynamak için hazır olacaktı. Bu hafta için takıma yabancı duruyor, takım arkadaşlarıyla tanışması ve bize adapte olması için zamana ihtiyacı var” dedi.

Transfer dönemi kapanmadan herhangi bir hareket olup olmayacağı sorusuna ise Bielsa, “Takım için birkaç tane daha transfer olması muhtemeldir, ancak gelmedikleri takdirde bu şekilde uyum sağlayıp, önümüze bakacağız” yanıtını verdi.

Hafta sonu oynanacak olan Sheffield United maçı ve Chris Wilder hakkındaki düşüncelerini de dile getiren Arjantinli teknik adam, “Onun (Wilder) ekibinin kurulurken başardığı yol, ondan öğrenmem gereken şeyler olduğu fikrinde ilgi yaratıyor. Premier Lig’de geçirdikleri çok iyi sezonun ardından çok iyi hazırlanmış bir takıma karşı zorlu bir maça çıkacağız. Sheffield United’ın yaptıklarının önemi çok açık. İlk önce terfi ettiler ve daha sonra Premier Lig’de geçirdikleri sezon herkese kim olduklarını kanıtladılar. Onlar sistemi oturmuş bir takım ve çok iyi bir menajerleri var. Fikirlerini oyuncularına yerleştirebildi, sahada oldukça rahatlar. Oynayacağımız maç bizim için büyük bir meydan okuma olacak” diye konuştu.

Leeds United ve Sheffields United’ın karşı karşıya geleceği maç ile tam 19 yıl sonra Yorkshire Derbisi Premier Lig’de sahne alacak.