Bielsa: “Kulüp gerekli çabayı gösterdi!”

Aston Villa deplasmanına çıkmaya hazırlanan Leeds United patronu Marcelo Bielsa, maç için düzenlenen basın toplantısında takımı ve oyuncuları hakkında özel düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar hakkında Marcelo Bielsa: “Liam Cooper, Kalvin Phillips ve Junior Firpo, iyileşmelerinin son aşamalarındalar. Junior önümüzdeki hafta sonu veya bir sonraki hafta müsait olacak. Patrick Bamford’un durumunda ise herhangi bir gelişme olmadı, ayağının dibindeki sorunlarla devam ediyor. Bu isimlerin dışında Jamie Shackleton, Charlie Cresswell ve Adam Forshaw artık sağlıklılar.”

Crysencio Summerville hakkında Marcelo Bielsa: “Benimle konuştu ve ayrılmak istediğini söyledi. Ona bunun sorun olmayacağını söyledim. Takımda sürekli oynamak istiyor ve bunu sürekli yapmamız imkansız gözüküyor. Bana geril ayrılmak istediğini söyledi, daha fazla bir şey yapamayız. Onu ikna etmek için özel işler gerçekleştiremeyiz. Bana ayrılmak istediğini söyleyen herhangi bir oyuncu için cevabım belli. Onlara bunun herhangi bir sorun yaratmadığını ya da büyük bir sorun olmadığını söylerim. Ama ayrılmak istemesinin nedeni nedir? Bu daha önemli bir konu.”

Ara transfer dönemi hakkında Marcelo Bielsa: “Diğer takımların istediği oyuncuları kadromuzda tutabilmemiz çok değerliydi. Bu başlı başına çok önemli bir konu. Gelen transferlere gelince, kadroyu geliştirme olasılığımız yoktu ve bundan dolayı sessiz kalmayı tercih ettik.  Kulüp gerekli çabayı gösterdi ve takıma katkıda bulunmak için istekli olduklarını gösterdiler. Daha fazla para yatırmaya istekliydiler ama doğru fırsatları bulamadık.”

Raphinha ve Kalvin Phillips’in sözleşmeleri hakkında Marcelo Bielsa: “Kulübün en iyi oyuncularını elinde tutmasını önemli buluyorum. Kulübün bu kadar önemli oyuncuları satmaması, 20 milyon sterlinlik bir yatırım yapmaya çalışması bize birçok şey gösteriyor. Bunlar iyi işaretler, onları bizimle tutmak için çok iyi bir iş çıkarıyoruz.”

Patrick Bamford hakkında Marcelo Bielsa: “Onun durumu hakkında gerekli açıklamaları yaptık. Yaklaşık bu sezon 15 maç aramızda olamadı, bu durumda onun yokluğundan nasıl endişelenmeyeyim?”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/