Bielsa işleri tersine çevirmek istiyor!

Leeds United‘ın tecrübeli menajeri Marcelo Bielsa, Watford maçı için düzenlenen basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında görüşlerini belirtti.

Kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak basın toplantısına başlayan Arjantinli teknik adam, ilk olarak sakatlık güncellemesi yaptı. Oyuncularının durumlarına açıklık getiren Bielsa, Patrick Bamford’un tedavisine devam edildiğini söylerken Raphinha için ise müjde verdi. Bielsa, “Raphinha ve Diego Llorente hafta sonu bizimle olacak, Patrick (Bamford) ise ayak bileği sorunu nedeniyle bir kez daha maçı kaçıracak. Watford maçı için durumlar böyle” dedi.

Sakatlık güncellemesinin ardından Marcelo Bielsa’ya Premier Lig’de henüz galibiyet alamayan beş takımdan biri oldukları hatırlatıldı. Yaşanılan olumsuz süreç ve kazanmanın önemi hakkında sözlerine devam eden Bielsa, “Kazanmak her zaman önemlidir, özellikle de altı maç kazanamamışsanız fazlasıyla önemlidir. Daha da kötüsü, ligin dibini işgal edersiniz. Gösterdiğimiz performans bu olumsuz durumun aslında tam tersiydi, şu an için önemli olan buradan geri dönmek. Oyuncular güvenini kaybetmedi. Zaten orada olan bir şeyi restore etmeye gerek yok. Yapmamız gereken tek şey artık galibiyeti almak” ifadelerini kullandı.

Watford hakkında Bielsa: “Deneyimli oyunculara sahip sağlam, mücadeleci bir takım. Temelde rakibin gelişimini zorlaştırıyorlar. Hızlı ve sizi şaşırtabilecek forvetlere sahipler. Savunmanın arkasına sarkarak tehlikeli oluyorlar.”

West Ham mücadelesi hakkında Bielsa: “Rakibimizin yakaladığı şansları nasıl yarattığını analiz edersek, sadece bir kontra atak var, topu kendi başımıza kaybetmedik. Yarısı bize tehlike yarattı. Uzaktan çok sayıda şut vardı, bu da defans oyuncularımızın yenilmediği anlamına geliyor. Bundan dolayı kesin bir analiz söz konusu değil. Tam olarak böyle bir maçtı.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/