Bielsa: “İlk maçın analizi hiçbir şey ifade etmiyor”

Leeds United patronu Marcelo Bielsa, hafta sonu karşılaşacakları Arsenal maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında medyaya konuştu.

Son iki deplasman maçını kazanan ve lig tablosunda Arsenal’in bir basamak üstünde bulunan Leeds United, pazar günü Emirates Stadyumun’da Arsenal ile karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık haberi ile başlayan Bielsa, Kalvin Phillips’in durumunun belirsiz olduğunu söyledi. Genel olarak sakatlık sorunu ile başı ağrıyan oyuncularını da konuya dahil eden Bielsa, “Şu anda Kalvin Phillips’in oynayıp oynayamayacağı konusunda kesin bir bilgi yok. Robin Koch’un durumunu ise haftadan haftaya ne zaman dönebilecek diye kontrol ediyoruz. Diego Llorente ile ilgili olarak, bu günlük bir olay. Sakatlıklarının günlük değerlendirmesi bize ne zaman geri dönebileceklerini göstermeye başlayacak. Şu an için hiçbir oyuncu geri gelmiyor ve Kalvin şüpheli” ifadelerini kullandı.

Sakatlık güncellemesinin ardından Arsenal ile üçünçü kez karşılaşmaya hazırlanan Marcelo Bielsa’ya sezonun ilk yarısında oynanan ve 0-0 tamamlanan maçın ardından Mikel Arteta’ya konuk olmanın neler hissettirildiği soruldu. Sorulan soruya yanıt veren Arjantinli Teknik Adam, “Bence harika bir koç. Ekibi asla kimliğini kaybetmedi. Stil bilgisi gerektiren aynı pozisyonlar için farklı oyuncu türleri var. Ligin ilk yarısında oynanan oyunda oyunun yarısını bir oyuncu eksik oynadıklarını ve bu yüzden dezavantajlı olduklarını, dolayısıyla yapılan herhangi bir analizin dengeli olmayacağını unutmamalıyız. Çok fazla şutumuz vardı, bu yüzden oyunu kazanmanın sırlarından biri verimliliğimizi artırmak oldu. Aynı şekilde oynamaya devam etmeliyiz” dedi.

Kaynak: https://www.leedsunited.com