Bielsa: “Geçtiğimiz haftanın borcunu ödemek istiyoruz!”

Leeds United patronu Marcelo Bielsa, yeni sezonun ilk iç saha maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini belirtti. Leeds United, 2021-22 sezonun ilk iç saha maçında sahasında Everton’u ağırlayacak.

Everton, Southampton zaferiyle Elland Road’a hareket ederken, Leeds United ise Manchester United deplasmanında alınan ağır mağlubiyeti unutturmak için sahaya çıkmaya hazırlanıyor.

Diego Llorente ve Kalvin Phillip hakkında gelen soruyla basın toplantısına başlayan Arjantinli teknik adam, her iki oyuncunun da form durumunu değerlendirdi. Bielsa, “Bir hafta daha çalıştıktan sonra Kalvin fiziksel olarak daha iyi bir hale geldi, artık takımda olmaya daha yakın. Diego’nun ise gelecek hafta tekrar rekabet etme şansı bulması muhtemel. Onun için kesin konuşamayız” dedi.

Yanıtladığı sorunun ardından sözlerine Everton maçıyla devam eden Bielsa, taraftarların geri dönüşüne de dikkat çekti. Ayrıca Benitez’i değerlendiren Bielsa, “Onu başarılı yapan şey, çok kompakt, yenilmesi zor bir takım oluşturması ve yönettiği oyunculardan her zaman maksimumu almayı başarmasıdır. Oyuncularla ilgili büyük bir değişiklik olmadı, oyuncular temelde geçen sezonla aynı oyuncular. Beklediğim zorluklar Benitez hakkında bahsettiğim zorluklar, güçlü, verimli ve yenilmesi zor. Taraftarlı ve taraftarsız Premier Lig aynı değil, Leeds taraftarları ligdeki diğer taraftarların çoğunluğu ile aynı değil. Sadece bizim taraftarımız oldukları için değil, her maçta çok cömert oldukları için böyleler. Bu benzersiz bir şey. Geçen Cumartesi kaybettiğimiz maçlar gibi maçlar, kolayca unutamayacağınız acılara neden olur ve ileriye giderek, bu anıyı durdurmak için yeni anılar üreten şeyler yapabilirsiniz. Böyle bir mağlubiyette bize en çok zarar veren şey, taraftarların bu maç öncesinde sahip oldukları beklenti ve umuttu. Bizi hayal kırıklığına uğratmak ve bizden bekleneni verememek çok acı veriyor. Bu yaşadığımız şey bize acı çektiriyor ve bir sonraki oyun borcumuzu ödeme şansı yaratıyor. Bunun için sahada olacağız” diye konuştu.

Rakibine ve taraftarlarına ait düşüncelerini paylaştıktan sonra transfer konusuna geçen Bielsa, elindeki kadroya güvendiğini ve herhangi bir transfer beklemediğini söyledi. Transfer konusunda keskin konuşan Bielsa, yeni oyunculara ihtiyaçlarının olduğunu vurgularken diğer yandan takımından transfer beklemediğini söyledi. Bielsa, “Yeni oyuncular hakkında bir adım olacak mı bilmiyorum, olmasını beklemiyorum. Geçtiğimiz sezona göre aslında aynı grupla çalışıyoruz ve yeterince güçlüyüz. Kenarda genç ve bir yıllık tecrübeye sahip çok oyuncu duruyor, onlardan diğerlerini zorlamalarını bekliyoruz, bu gerçekleşmezse her zaman yeni oyuncular gelebilir. Amacımız düşük fiyatlı ve elimizdeki oyuncuları zorlayacak oyuncuları bulmak. Olacak ya da olmayacak diyemem, ihtiyaç her zaman var fakat olmasını beklemekte zor. Başka oyuncular dahil etme seçeneğimiz her zaman var, gerisini bilmiyorum” dedi.

Kaynak: https://www.leedsunited.com/