Bielsa: “Futbolun kötüye gitmesi beni üzüyor”

Crystal Palace ile karşılaşmaya hazırlanan Leeds United patronu Marcelo Bielsa, maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kalvin Phillips hakkında Marcelo Bielsa: “Kalvin, Leeds hayranları için bir idol. Çok sevilen popüler bir isim. Takımla taraftarı birleştiren duyguya sahip çıkma gibi bir zorunluluğumuz var ve taraftarlar bir idolü kaybettiklerinde acı çekiyorlar. Kalvin’in yaptığı çok samimi. Henüz daha Football League Championship’teyken bizi terk edebilirdi ama yapmadı. Bizim için gerçekten çok değerli bir oyuncu.”

Brighton maçında Graham Potter’a gelen yuhalamalar ve Leeds United taraftarları hakkında Bielsa: “O maç hakkında ya da Brighton taraftarları hakkında konuşamam ama benim bildiğim bir şey var. Leeds United taraftarları her zaman her zorlukta takımlarını destekliyor. Yaşadığımız kötü zamanlar bizim taraftarlarımızın en anlayışlı, en destekçi olduğu zamanlardır. Bizim açımızdan böyle.”

Patrick Vieira ve yeni Crystal Palace hakkında Bielsa: “Takımın stilini değiştirdi. Onlar, topu dikkatli kullanan ve net, olumlu sonuçları olan bir takım. Bir koçun işlevi, takımlarının istediği gibi oynamasıdır. Fikirlerini Crystal Palace’a bu kadar derinden yerleştirmesi takdire şayan. Kusursuz bir iş yapıyor.”

Yoğun takvim hakkında Marcelo Bielsa: “Futbolun kötüye gitmesi beni çok üzüyor. Çok yoğun ve tamamen para üzerinden inşa edilmiş planlar yapılıyor. Bu beni korkutuyor. Futbolun bir neden için sahada olması gerekiyor, kalitenin korunması için sürekliliği doğru şekilde sağlamalıyız.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/