Bielsa, Chelsea maçı öncesi takımını değerlendirdi

Leeds United menajeri Marcelo Bielsa, hafta sonu oynanacak olan zorlu Chelsea maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Bielsa, düzenlenen basın toplantısında birçok konuya değindi.

Chelsea deplasmanı öncesi düzenlediği basın toplantısında birçok konuya dikkat çeken Bielsa, sözlerine ligin ilk 10 haftasındaki performanslarını değerlendirerek başladı. Takımının Premier Lig’de geçirdiği ilk 10 haftayı nasıl değerlendirdiği hakkında sorulan soruya Bielsa, “Bu soruyu cevaplamakta her zaman biraz isteksizimdir. Gözlem yaparsanız, çok gol attığımız için yediğimiz gollerin bizi fazlasıyla etkilemediği, olumlu bir başlangıç ​​yaptık. Daha sonra çok gol yediğimiz ve hücumda çok verimli olmadığımız bir dönem vardı. Sonra ise kalemizi kapattığımız ve kazanmayı hak etmek için fırsatlar yarattığımız üçüncü dönem. Bu dönemlerden hangisi bizi en iyi tanımlıyor? Sana ne söyleyeceğimi bilemem fakat görünenler bunlar” yanıtını verdi.

Geçtiğimiz hafta oynanan ve Everton’a karşı alınan galibette Ezgjan Alioski ve Stuart Dallas’ın pozisyonları hakkında sorulan soruya ise Bielsa, “İkisi de oyunun büyük bölümünü sol tarafta oynadılar. Sol taraftaki bu sektörde üç yükseklik var. James Rodriguez’in hareket ettiği yükseklik, hareket ettirilmeyeceği yükseklik ve Ben Godfrey’in hareket ettiği sahanın yüksekliği veya seviyesi. Orada saldırmak ve savunmak için hareket kombinasyonları vardı. Daha ileri olanlar Harrison ve Raphinha’dır. Alioski, Dallas’ın önünde ve kanat oyuncunun arkasındaydı ve arkadaki en uzak olan Dallas idi. Üçü de savunma ve saldırı yükümlülüğünü ve işlevlerini değiş tokuş etme olasılığına sahip. Oyunun sonunda Dallas ve Alioski taraf değiştirmeye başladı ama bu oyunun küçük bir kısmında gerçekleşti” diye konuştu.

Kalvin Phillips’in durumu hakkında da bilgi veren Bielsa, oyuncusunun kişisel yeteneklerini vurguladı. Bielsa, “Kalvin’i diğerlerinden ayıran şey topla oynama yeteneği. Topu dağıtmak ve elde etmek için orada iki yol var. Birincisi topu kurtarmak ve kurtardıktan sonra topu yönetmek. İkinci yol, topu alabileceği ve dağıtabileceği pozisyonlara geçebilmektir. Topu ne kadar çok kurtarırsa ve özgür olmak için o kadar çok hareket ederse, o kadar çok parlayabilir” dedi.

“CHELSEA FARKLI OYUNCU PROFİLİNE SAHİP BİR TAKIM”

Hafta sonu oynanacak olan zorlu Chelsea maçını ve meslektaşı Frank Lampard hakkındaki görüşlerini de belirten Bielsa, “Geçen sezon takımda olan birçok oyuncuyu geliştirdi ve bu sezon takımının kompozisyonunu geliştireceğini düşündüğü birçok oyuncuyu kadrosuna kattı. Değerlendirmemin herhangi bir şeye yardımcı olması değil. Bu, takımın iyi oynamasıyla gösterilir, takımdaki bireyler hiyerarşiktir. Ekibinde birçok farklı bileşen türü var. Gelişen genç oyuncular var, tecrübeli imzalar ve büyük bir geleceğe sahip transfer var. Chelsea hakkında yazılanları okursanız, bahsettiğim tüm bunları duyacak veya göreceksiniz.” diye belirtti.

Kaynak: www.leedsunited.com