Bielsa: “Brendan Rodgers ligin referans noktalarından!”

Milli ara öncesi Leeds United, Leicester City karşılaşması için hazırlıklarını tamamlarken teknik patron Marcelo Bielsa basının karşısına çıktı. Takımıyla ilgili detaylara değinen Bielsa, Brendan Rodgers hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısına takımdaki sakatlıklar hakkında bilgi vererek başlayan Arjantinli çalıştırıcı, oyuncularının durumuna netlik kazandırdı. Ayling, Bamford ve Koch’un karşılaşmada forma giyemeyeceğini belirten tecrübeli çalıştırıcı, Bamford’ın durumunun daha karışık olduğunu ifade etti. Bamford’ın basit bir sakatlıkla mücadele etmediğini söyleyen Bielsa; “Ayak bileğinde problem var ve bu basit bir sakatlık değil. Kesin bir tahminde bulunmamız güç. Sakatlığın nasıl bir seyir izleyeceği belirleyici olacak. Bu tarz yaralanmalarda kesin bir iyileşme tarihi veremezsiniz” ifadelerini kullandı.

Geride kalan 10 hafta boyunca yalnızca iki galibiyet alabilen ve ligin en altıyla arasında kısa bir mesafe bulunan takımının durumuna da değinen çalıştırıcı; “Durumumuzu maç maç değerlendiriyorum. Gösterdiğimiz performanslar aynı seviyede değildi. Tabii ki sahip olduğumuz puan ve ligdeki konumumuz da istediğimiz gibi değil. Bamford’ın geçen sezon her iki maçtan birinde gol atan oyuncumuz olduğunu görmezden gelmemiz imkânsız. Buna rağmen hangi oyuncumuz eksik olursa olsun bunun üstesinden gelmek için hazırlanıyoruz” dedi.

Leicester City patronu Brendan Rodgers hakkında da konuşan Bielsa; “Bana göre takımıyla birlikte inşa ettiği şey inanılmaz. Ligdeki referans hocalardan biri. Referans olmasını sağlayan şey sahadaki dizilişi değil, oyuncularını her açıdan geliştirme şekli. Her geçen yıl bir önceki sezona göre daha yetenekli bir kadro halini alıyorlar. Bu yalnızca kadrolarını geliştirmelerinden değil aynı zamanda oyuncularını koruyabilmelerinden kaynaklanıyor.” sözleriyle rakibini övdü.

Basın mensuplarının rakibe oranla daha uzun bir dinlenme periyodu geçirmeleri hakkındaki sorularına ise; “Çift kulvarda mücadele eden takımlar bu duruma kendilerini hazırlar” yorumunda bulunan Arjantinli isim, Leicester’ın herhangi bir sorun yaşamayacağını söyledi.

Kaynak: https://www.leedsunited.com/