Bielsa: “Basının amacı sadece dikkat çekmek!”

Leeds United patronu Marcelo Bielsa, Brentford maçının basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında açıklamalarda bulundu.

Gelecek maçlar hakkında Marcelo Bielsa: “Ardışık olarak kazanmak sizi güçlendirir, her maça kimin geleceğinden bağımsız olarak odaklanıyoruz. Şimdiye kadar oynadığımız fikstür miktarı göz önüne alındığında, tahtaya koyduğumuz puanlar az ve her fikstür sayılarımızı dengelemek için yeni bir fırsat. Gelecek maçları daha çok puan almak için doğru değerlendirmeliyiz.”

Sakatlık güncellemesi hakkında Marcelo Bielsa: “Muhtemelen Patrick Bamford ve Luke Ayling hafta sonu için müsait olacak. Pascal Struijk’in kalçasında bir darbe var ama onun da müsait olacağını düşünüyoruz.”

Brentford hakkında Marcelo Bielsa: “Her zaman altı oyuncuyla hücum eden bir takım. Kahraman olmak için genel bir aceleleri var ve her zaman topu ellerinde tutmaya çalışıyorlar. Brentford’un bu sezon oynadığını gören herkes, altı oyuncuyla hücum edip topu tutmaya çalıştıklarını görebilir, bu hiçbir ligde yaygın değildir ve bu takım ligdeki en prestijli kulüplerde bile olmayan şeylere sahip, hatta daha da fazlası.”

Kalvin Phillips hakkında Marcelo Bielsa: “Futbol dünyasında yaygın olan şey bu. Olmamış şeyler üzerine kendinizi ifade etmekte zorlanırsınız ve bunların arkasında hiçbir şey yok. Bunların bir gerçek olarak ifade edilmesi bizi ilgilendirmiyor. İlişkinin özel bir kısmına karşılık gelen şeyler var. Belki medya gizli şeylerden bahsediyor ama bu bir sonraki adım, şu ana dek hiç olmamış bir şey anlatılıyordu. Basının tek bir amacı var, tamamen ilgi çekmek. Dünyanın bütün ülkelerinde sansasyonalizm basının bir bölümünü işgal ediyor. Benim açımdan İngiltere’de bunun başka yerlere göre daha az olduğunu düşünüyorum. Normalde bunun nedeni, çalıştıkları materyalin değerli olması çünkü çok az ligin söyleyecek çok şeyi var. Premier Lig kadar değerli bir şey hakkında sürekli bir şeyler üretilebilir. Kalvin ile olmayan şeyleri konuşmanın anlamı yok.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/