Bernardo Silva: “Tüm kupaları alarak tarih yazmak istiyoruz”

Manchester City’nin başarılı oyuncusu Bernardo Silva dörtlü zafer yaşayabileceklerini vurgulayarak İngiltere futbol tarihini değiştirebileceklerini belirtti.

Şubat ayında Carabao Kupası’nda Chelsea’ye karşı zafer elde eden ve kupayı kulüp müzesine götüren Guardiola’nın öğrencileri; Premier Lig, FA Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde yollarına devam ediyor. Gelecek maçlar ve kupalar hakkında konuşan Bernardo bütün kulvarlarda başarı elde etmek istediklerini belirtti. Bernardo, “Her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum. Öncelikle Cardiff’e sonra Brighton’a ve sonra Tottenham ile karşılaşacağımız üç maça odaklanacağız. Sadece oyunumuzu sahaya yansıtmayı düşünüyoruz. Karşılaşacağımız tüm maçları kazanmayı düşünüyoruz, bütün kupaları istiyoruz ama kolay olmadığını biliyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden Portekizli oyuncui İngiltere futbol tarihinde eşi benzeri olmayan bir başarıyı elde edebileceklerinin altını çizdi. Bernardo, “Tüm kupaları kazanabilirsin ya da kaybedebilirsin, gelecek ay için sabırsızım. İngiliz futbol tarihinde böyle bir başarıyı kimse elde edemedi. Bunu denemek istiyoruz, rakiplerimizin çok güçlü olduğunu biliyoruz. İnanıyorsak başarabiliriz, inanmazsak kaybederiz. Herkesten çok şey bekleyen zorlu bir sezon sonuna giriyoruz. İşimizi doğru yapmazsak her şeyi kaybederiz, odaklanmak zorundayız” diye konuştu.

Takıma geçtiğimiz sezon başı katılan Portekizli oyuncu şu ana dek bir Premier Lig, iki tane de Lig Kupası zaferi yaşadı.

Manchester City, Premier Lig’de Liverpool ile şampiyonluk yarışında yer alırken aynı zamanda FA Kupası’nda Brighton ile karşılaşacak. City, Şampiyonlar Ligi’nde ise Tottenham ile kozlarını paylaşmaya hazırlanıyor.

Leave a Comment