Benitez: “Transfer için hala zamanımız var!”

Everton’un İspanyol menajeri Rafa Benitez, yarın oynanacak Leeds United maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında görüşlerini bildirdi. Başarılı teknik adam, özellikle Covid sürecine ve oyuncularının durumlarına vurgu yaparak değindi.

Düzenlenen basın toplantısına takımı hakkında merak edilenlerle başlayan Benitez, oyuncuları hakkında güncelleme yapmayı tercih etti. Benitez, “Oyuncuları izole etmekle ilgili hala bazı sorunlar var. Sadece iki ya da üç gün değil ciddi bir sorun var. Moise Keane geri dönüyor, bu yüzden bazı yeni yüzler bizimle olacak ama yine de bazı sorunlarımız var. Ağustos ayının sonuna kadar, son gün ve dakikaya kadar transfer için süremiz var. Çok fazla spekülasyon çıkıyor, bu yüzden burada bulunan oyuncularla çalışmaya devam etmeliyiz. Bize deneyim kazandırabilecek oyuncularla ilgilenmeliyiz. James Rodriguez onlardan biri ve evet, o benim planlarımda yer alıyor” dedi.

Kadrosunda bulunan forvet oyuncuları hakkında yorum yaparak basın toplantısını sürdüren Rafa Benitez, oyuncuları hakkında gelen soruların üzerine detaylar sundu. Transfer konusunu da değinerek oyuncularından bahseden Benitez, “Moise Kean… 31 Ağustos’a kadar oyuncunun her şeyi vereceğinden emin olmalıyız. Bundan sonra kadroda kimin olduğunu biliyoruz. Antrenman yapıyor, iyi durumda ve önde oynayabilecek başka bir seçenek. Ona ihtiyaç duyarsak gerekirse bize bir seçenek sunabilir. Calvert-Lewin… Oyuncular her yıl birbirlerini biraz daha iyi tanıyorlar ama bazı şeyleri değiştirmek için yeterli kaliteye sahip olamayabilirler. Dominic buna sahip ve bazı şeyleri daha ileriye taşımak istiyor. Umarım takım ona daha fazla şans bulma konusunda yardımcı olur, umarım daha fazla gol atabilir. Transfer konusunda ise erken oyuncu almanın çok daha iyi olduğunu biliyoruz ama şimdi futbol böyle. Transfer penceremiz açık, oyun oynuyoruz ve bununla başa çıkmak zorundayız. Yeni eklemelerimiz varsa bu takımı güçlendirebilir, bundan mutlu olacağım” dedi.

Takımını değerlendirdikten sonra maçlara geri dönen taraftarlar ve rakibi Leeds United ile sözlerini sürdüren Benitez, taraftarların her ne olursa olsun stadyumlarda olmasının çok özel olduğunu söyledi. Benitez, “Oyuncular, taraftarların bulunduğu ortamı ve taraftarların ne gibi baskılar yarattığını biliyor ama bundan zevk almak bu işin bir parçası. Uzakta olsa bile taraftarların önünde oynamak daha iyi çünkü bu başka bir fırsat. Seviyenizi göstermek için çok özel bir şans. Bundan dolayı mutluyum ve oyuncular da böyle düşünüyor. Leeds United… Takımları çok yoğun, her gün oyunu analiz ediyor. Bielsa bunu yapıyor. Planları sahip olduğunuz oyunculara bağlı. Leeds’te harika bir iş çıkarıyor, bu yüzden benim için de ilginç bir meydan okuma olacak. Ona çok saygı duyuyorum” dedi.

Son olarak takımının yaşadığı Covid sıkıntılarına değinen Benitez, “Her şey işleri doğru şekilde yapmaya çalışmakla ilgili, bu yüzden oyuncuları ayırdık. Herkesi aşı yaptırmaya, her gün maske takmaya ve sosyal mesafeyi korumaya teşvik ediyoruz. Şimdi sorun şu ki, burada ne diyorsak onu yapabilirsiniz ama sonra dışarı çıkıyorsunuz ve kurallara uymayan insanlar var. Bu yüzden durum tam olarak bu ve biz bunu en iyi şekilde denemek ve yönetmek zorundayız. Virüs her yerde, herkesin maske ve sosyal mesafeyle korunduğundan emin olmalıyız” dedi.

Kaynak: https://www.evertonfc.com/