Benitez: “Gelecek için doğru adımlar atıyoruz!”

Norwich City’e konuk olmaya hazırlanan Everton menajeri Rafa Benitez, mutlak galibiyet hedeflediği maç öncesi basın toplantısına katıldı.

Anwar El Ghazi hakkında Rafa Benitez: “Konuşmaya başladığımızda Digne ile yaptığımız anlaşmanın bir parçasıydı. Covid durumunu, olası yaralanmaları ve Afrika Uluslar Kupası’nı düşünürsek, bize seçenekler sunabilecek kaliteli birini getirme olasılığıydı. İyi olan şey, opsiyonlu bir kredi olduğu için oyuncunun kendini kanıtlaması gerekiyor. Bence bu bir kazan-kazan durumu, eğer iyi gidiyorsa o zaman herkes mutlu olacak ve bence bu olumlu bir şey. Onun sayesinde artık kadroda daha fazla kaliteye ve daha fazla rekabete sahibiz.”

Transferler hakkında Rafa Benitez: “İyi ve aç olan birkaç genç oyuncu aldık. Eminim şimdi iyi olacaklar ve gelecekte daha da iyi olacaklar. Sonuçta, gelecek yıl 29 yaşında olan bir oyuncuyu satıp, dengelememiz gereken 22 yaşında ve farklı pozisyonlarda olan bir oyuncuyu getirmeniz kulüp için olumlu oldu.”

Potansiyel gelecek transferler hakkında Rafa Benitez: “Her zaman kadroyu güçlendirmeyi umuyoruz, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Gerçek şu ki, defterleri dengeliyoruz ve gelecek için bu hamlelerimiz olumlu olacak. Seçeneklere açık olacağız. Üç oyuncu getirmemiz iyi oldu ve rekabetin maç kazanmamıza izin verdiğinden emin olmalıyız. Açık fikirliyiz ve takıma yardımcı olabilecek başka birini getirebilirsek, bunu yapmaktan mutluluk duyarız.”

Dominic Calvert-Lewin, Jarrad Branthwaite, Fabian Delph, Yerry Mina ve Richarlison’un sakatlıkları hakkında Rafa Benitez: “Dün hepsi antrenmandaydı. Şu an için Tom Davies müsait değil, ameliyat oldu, diğer herkes dün antrenman yapıyordu ve onlara dikkatli davranmalıyız, ancak oynayabilecekleri konusunda iyiler. Davies bir aydan fazla olacak, iki ya da üç çok fazla olurdu. Sanırım bir ya da iki ay dışarı çıkacak.”

Norwich maçı hakkında Rafa Benitez: “Kupada bu takımın tepki verebileceğini gördük, proaktif olmak, önde olmak ve maçları kazanmak istiyoruz. Her maç kazanmamız gereken bir maç. Bu ilk değil ve oyuncular geri dönüyor, hala tam olarak formda değilken, kendimize oldukça güveniyoruz. Geri dönen oyuncularımız var ve önümüzde üç yeni oyun var. Bu maçları kazandığımızdan emin olmalıyız.”

Kaynak: https://www.evertonfc.com/