Batshuayi tekrar Palace forması giymeye hazırlanıyor!

Crystal Palace, Chelsea forveti Michy Batshuayi’i kiralamak için görüşmelere başladı. Belçikalı oyuncu 2018/19 sezonunda da Crystal Palace formasını kiralık olarak giymişti.

Sözleşmesinin tamamlanmasına 12 ay kalan Belçikalı oyuncunun, Chelsea ile 1 sezon daha kontrat uzatması bekleniyor. Oyuncuyu bonservissiz kaybetmek istemeyen Chelsea, oyuncunun kontranı uzatıp kiralamaya sıcak bakıyor. Batshuayi, Chelsea’nin etkili transfer politikasının ardından Timo Werner, Olivier Giroud ve Tammy Abraham’ın ardından forvet hattında dördüncü tercihe düştü. 2016 yılında 39 milyon euro bonservis bedeliyle Marsilya’dan Chelsea’ye katılan 26 yaşındaki oyuncu, İngiltere’de geçirdiği süre boyunca bekleneni karşılayamadı. Michy Batshuayi, Chelsea’de geçirdiği süre içince Dortmund, Valencia ve Crystal Palace’a kiralandı.

2018/19 sezonunun ikinci yarısında Selhurst Park’ta kiralık olarak görev alan Belçikalı oyuncu, Crystal Palace için 13 maçta 6 gol kaydetmişti. Crystal Palace, Michy Batshuayi’i kiralık olarak katması durumunda bir diğer hedefi olan Conor Gallagher’dan vazgeçmek zorunda kalacak. Premier Lig kurallarına göre bir takımdan aynı anda sadece bir oyuncunun kiralanmasına izin veriliyor.