“Başarılı olmak istiyorsak, değişmemiz gerekiyor” 

Newcastle kalecisi Martin Dubravka, takım toplantısına ihtiyaç duyduklarını söyledi. Martin, Newcastle oyuncularının mağlubiyetleri sona erdirmek için açık bir takım toplantısı düzenlemesi gerektiğini belirtti.

Kulüp sahibi Mike Ashley’in takım içi ilişkileri iyileştirmek için Rafa Benitez ve ekibini akşam yemeğine davet etmesi bekleniyor.

Slovak kaleci takım toplantısı yapılması için takım kaptanı ile konuştuğunu da aktardı. Dubravka, “Jamaal Lascelles’e tüm oyuncularla bir toplantı düzenlememiz gerektiğini söyledim.” dedi.

Sözlerine devam eden milli kaleci karşılaştıkları takımları yenebilecek güçte olduklarını ve toparlanmak için değişimin gerektiği belirtti. Dubravka, “Leicester gibi takımları yenmek için yeterli kaliteye sahip olduğumuza inanıyorum ama bir şeyi değiştirmemiz gerekiyor, her şeyi analiz etmeli ve birbirimize karşı dürüst olmalıyız. Şimdiye kadar bunu yaptığımızı sanmıyorum. Başarılı olmak istiyorsak, değişmemiz gerekiyor. Her zaman yüzde 100 vermek zorundasınız çünkü burası Premier Lig’dir.” diye belirtti.

Dubravka, “Güven şu anda yüksek değil. Hep beraber oturmalı ve hangi yöne gitmemiz gerektiğini konuşmalıyız. Her oyuncu aynı yöne gitmeliyiz. Herkes hangi tür sistemi oynadığımızı bilmek zorunda.” diye vurguladı.

Newcastle United cumartesi günü St James’ Park’ta Leicester’a 2-0 kaybetmişti, bu sonuç ile Newcastle en kötü iç saha başlangıcını gerçekleştirmiş oldu. Benitez’in öğrencileri geçen sezon olduğu gibi bu sezon başında da beklentileri karşılayamadı. Ligin dibinden ayrılamayan Newcastle’da taraftarlarda öfkelereni dile getirmeye başladı.

Kaynak: www.skysports.com