Barkley’nin yeni adresi Villa Park!

Aston Villa, Chelsea forması giyen Ross Barkley’i bir senelik kiralık anlaşmasıyla kadrosuna kattı. Chelsea’den Ross Barkley ve Ruben Loftus-Cheek ikilisini takip eden Aston Villa tercihini Barkley’den yana kullandı.

İngiliz oyuncu; Ollie Watkins, Bertrand Traore, Emiliano Martinez ve Matty Cash’in transferlerinin ardından bu yaz için Aston Villa’nın beşinci imzası oldu.

Ross Barkley’nin kiralık transferinin tamamlanmasının ardından kulübün web sitesine açıklamalarda bulunan Dean Smith, “Ross’un kalitesinde bir oyuncuyu transfer etmek kulübümüz için gerçek bir heyecan ve eminim ki burada gelişecek, takımımızı geliştirecek” dedi.

Geçtiğimiz sezon tüm kulvarlarda Chelsea formasını 31 kez terleten Barkley; Kovacic, Mount ve Ruben Loftus-Cheek ile forma yarışındaydı. Geçtiğimiz hafta hem Ross Barkley hem de Ruben Loftus-Cheek için görüşmelerde bulunan Villa, tercihini Barkley’den yana kullandı. Premier Lig kuralları gereği aynı takımdan sadece bir kiralık oyuncu alınması izni, Ruben Loftus-Cheek transferine engel oldu.