Bale, Solskjaer’den haber bekliyor!

Jadon Sancho transferinde sona yaklaşamayan Manchester United, rotasını La Liga’ya çevirdi. United, Real Madrid forması giyen Gareth Bale’i kiralık olarak takıma katmayı planlıyor.

Manchester United, yaz başından bu yana en büyük hedefi olan Jadon Sancho’yu takıma katamamasından dolayı alternatif isimlere yönelmeye başladı. Sancho için yüksek bonservis bedeli talep eden Dortmund’un ısrarı, bu yaz için United’ın planlarını alt üst etmeye yetti. Sky Sports’ta yer alan haberde genç oyuncuları kadrosuna katmak isteyen Solskjaer’in, deneyimli Gareth Bale için onay verdiği belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda Real Madrid’den ayrılmak istediğini açık bir şekilde ifade yıldız isim, Premier Lig’e geri dönmek istediğini söylemişti.

Sky Sports’un yayınladığı haberde, Gareth Bale’in yedek kalmak istememesine rağmen en güçlü seçeneğin Manchester United olmasından dolayı kiralık bile olsa transfere sıcak bakabileceği yer aldı.

Potansiyel transferi değerlendiren Sky Sports yorumcusu James Cooper, “Jadon Sancho, Manchester için tartışma konusu olmaya devam ediyor; ancak Old Trafford’un bu konuda oldukça kasvetli olduğunu düşünüyorum. Borussia Dortmund, transferin United’ın istediği şartlarda olmasını istemiyor. Aşırı paralar harcamak istemiyorlar ve bunu yapacak bir konumda olduklarını hissetmiyorlar. United diğer alternatiflere ve başka bir stratejiye bakıyor. Plan B, daha deneyimli bir kiralık oyuncu aranıyor. Bale kesinlikle Manchester United için bir seçenek. United’ın aradığı şartlara uyuyor, Eğer Sancho transferi olmamaya devam ederse, kalıcı olmasa bile kiralık olarak Premier Lig’e dönebilir” diye konuştu.