Bale, “Mourinho ile kupalar kazanacağımızdan eminim”

Premier Lig’e Tottenham formasıyla geri dönmeye hazırlanan Gareth Bale, transfer sürecinde Jose Mourinho ile çalışmak istemesinin etkili olduğunu söyledi.

2013 yılında Kuzey Londra temsilcisinden 86 milyon sterlin karşılığında Real Madrid’e transfer olan Gareth Bale, dün yapılan açıklama ile Tottenham’a duygusal bir geri dönüş gerçekleştirdi.

Transferin açıklanmasıyla yapılan duygusal paylaşımların ardından kameraların karşısına geçen Gareth Bale, Harry Kane ve Heung-Min Son ile kuracakları hücum hattını dört gözle beklediğini söyledi. BT Sport’a verdiği demeçte Bale, ” Mourinho benimle oynamak istediği birkaç pozisyon hakkında konuştu ve açıkçası bundan memnun kaldım. Buraya geri dönmem için büyük bir sebepti, o bir kazanan. Tottenham için çok uygun. Kupa kazanmamız gerekiyor ve bunu herkesten daha iyi nasıl yapacağını çok iyi biliyor. Harry sahneye çıkarak çok fazla gol attığı için inanılmaz derecede iyi bir iş çıkardı. Onunla ve Son ile oynamak hepimiz için heyecan verici bir ihtimal. Hepimiz aynı yönde ilerliyorsak, bu çok heyecan verici bir sezon olabilir” diye belirtti.

Real Madrid’de geçirdiği 7 yılın ardından kulüpten ayrılan ve evine geri dönen Bale için İspanyol temsilcisi küçük bir veda mesajı yayınladı. Taraftarlar tarafından bundan fazlasını hak ettiği düşünülen Bale için daha güzel bir veda bekleniyordu. Real Madrid’e herhangi bir kin beslemediğini belirten Bale, “Bundan zevk aldım, orada yaşamayı sevdim. Nereye giderseniz gidin her kulüpte inişler ve çıkışlar vardır. Yüksekler inanılmaz derecede yüksekti ve alçaklar çok düşüktü. Birçok şey kazandık ve hoşuma gitti ama kariyerimde bir sonraki bölüm başlıyor. Kupa kazanmaya devam etmek istiyorum ve Tottenham ile yapmak istiyorum. Karımla konuştum ve bunun doğru zaman olduğunu hissettik. Real Madrid’e kin beslemiyorum, orada güzel şeyler başardık ve hepsinin benim için ayrı bir önemi var. Artık yeni bir sayfa açıyorum” dedi.