Azpilicueta, “Taraftarlar haklı”

Cesar Azpilicueta, kendisinin ve takım arkadaşlarının bazı kulüp taraftarlarının bu sezon maçlarda memnuniyetsizliklerini dile getirmelerini anladıklarını söyledi.

Chelsea taraftarları geçtiğimiz gün oynanan Cardiff City karşılaşmasında Maurizio Sarri’nin taktiklerini açıkça eleştirdiler. Özellikle taraftar eleştirilerinin başında Callum Hudson-Odoi’nin sahada yer alamaması vardı. Milli arada İngiltere forması ile harikalar yaratan ve adı sık sık dünya devleriyle anılan genç oyuncuya Maurizio Sarri Cardiff karşısında şans vermedi.

Yaşanılan bu durumlar ve alınan sık sık sert eleştiriler karşısında Cesar Azpilicueta açıklamalarda bulunma ihtiyacı duydu. Gary Cahill’in sahada olmamasından dolayı sezonun çoğunluğunda kaptan olarak görev alan İspanyol oyuncu, taraftarları savundu. Azpilicueta, “Taraftarlardan şikayet etmiyorum. Onlara sahada eğlenebilecekleri bir şeyler vermeliyiz. Son performanslarda mutlu olmamaları normal. Bunu tersine çevirmek bize bağlı. Kötü anlarda her zaman desteklerini aldık ve işler iyi gittiğinde hepimiz onlardan zevk alıyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden İspanyol savunma oyuncusu gelecek maçı göstererek bazı şeyleri değiştirmeleri gerektiğini vurguladı. Cesar, “Çarşamba günü evimizde Brighton ile karşılaşacağız. Harika bir oyun ve harika bir atmosfer yaratmak için büyük bir şansımız var” diye konuştu.

Chelsea geçtiğimiz gün oynanan ve mutlak favori olarak gösterildiği Cardiff karşısında üç puanı son dakikalarda kazanabildi. Dönem dönem yüksek performansıyla övgüler alan Sarri son zamanlarda etkisiz futbolu nedeniyle topa tutulmaya devam ediyor. İlk dört yarışında etkisini yitirmek üzere olana Chelsea’nin rotayı tamamen Avrupa Ligi’ne yöneltmesi bekleniyor.

Leave a Comment