Aubameyang geleceğini düşünüyor!

Uzun zamandır adı transfer dedikodularından düşmeyen Arsenal golcüsü Pierre-Emerick Aubameyang, geleceğinin Arsenal’e bağlı olduğunu ve kulüple görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

2021 Haziran’da sözleşmesi sona erecek olan Gabonlu yıldız oyuncu için birçok takım Arsenal’in kapısını çalmaya hazırlanıyor. 18 Haziran’da 31. yaşına girecek olan Arsenal kaptanı, kariyerinde bir “dönüm noktası” ile karşı karşıya olduğuna inanıyor.

Arsenal tarafından kendisine yeni bir sözleşme teklif edilip edilmediği sorusuna Aubameyang, “Henüz kulübüm tarafından bana herhangi bir teklif iletilmedi. Onlarla geçtiğimiz aylarda bir görüşme gerçekleştirdik fakat henüz bir teklif gelmedi. Şu an her şey onların elinde ve neler yapabileceklerini görmek istiyorum. Her şeyin nasıl gittiğini göreceğiz” dedi.

2018 yılında Dortmund’dan 60 milyon sterlinlik ücretle Arsenal’e katılan yıldız oyuncu, hala kupa kazanma isteğinin bulunduğu vurguladı. Telefoot‘a konuşan Aubameyang, “Dediğim gibi şu an kariyerimin dönüm noktasındayım. Herkese dürüst olmak istiyorum. Şu an herhangi bir seçim yapmadım ve bekliyorum. Her rekabetçi oyuncu, ödül kazanmayı hayal ediyor. Bunlar kariyerim için önemli etkenler. İnsanlar “Arsenal’de mi yoksa başka bir yerde mi kazanmak istiyor?” diye soruyorlar. Dediğim gibi, zaman gösterecek. Şu an her şey kulübün elinde. Kesinlikle kupa kazanmak istiyorum ve herkes bunu biliyor. Seçimimden bağımsız olarak, kupa kazanmak için savaşmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Sezonun geri kalanını da değerlendiren Gabonlu oyuncu, “Umarım sezonu iyi bir noktada tamamlarız. Taraftarların bizimle birlikte olmaması üzücü” dedi.

Bu sezon takımının yine beklentiler altında kalmasına rağmen yıldız isim çıktığı 32 resmi maçta 20 gol kaydetti. Premier League kariyerinde ise toplamda 75 maça çıkan Auba, 49 gol ve 10 asist üreterek geldiği günden itibaren takımının en önemli hücum silahı oldu.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment