Richard O’Kelly, Aston Villa’dan ayrıldı!

Aston Villa, Richard O’Kelly’nin Bodymoor Heath’deki görevinden ayrılmaya karar verdiğini doğruladı. Richard, Aston Villa’ya Ekim 2018’de Brentford’dan Dean Smith ile birlikte Baş Antrenör Yardımcısı olarak katılmıştı.

Ayrılığın ardından düşüncelerini paylaşan Richard O’Kelly, Aston Villa’da geçirdiği süre için teşekkür ederken, taraftarlara ise iyi dileklerde bulundu. O’Kelly, “Son üç yılda Aston Villa Futbol Kulübü’nün ilerlemesinin bir parçası olma ayrıcalığına sahip oldum. Kulüp sahiplerinin son teknoloji tesislere yaptığı yatırım ve her alanda işe alım duruşları, Aston Villa’nın en iyi kulüp olma yolunda standartlarını belirledi. Önümüzdeki yıllarda daha da büyük başarılar elde edeceklerdir. Burada geçirdiğim zamandan çok keyif aldım. İşin en sevdiğim yönlerinden biri, yetenekli ve azimli personel ekibiyle çalışmaktı. Bazı zorlu zamanlar da dahil olmak üzere, aynı yönde bir araya gelme ve birbirini destekleme becerisini gösteren personel arasında harika bir kültür var. Bu kültür, genç hırslı oyuncular ve şu an ilk takım kadrosunu oluşturan daha deneyimli rol modelleri ile yarının yıldızları için mükemmel ortamı yaratan akademideki personel kadrosu tarafından inşa ediliyor” dedi.

Sözlerine yakın dostu ve iş arkadaşı Dean Smith ile devam eden Richard; “Dean’in mükemmel liderlik ve koçluk becerilerine ilk elden tanık oldum. O üst düzey bir yönetici ve onunla çalıştığım için harika anılarımı da yanımda götüreceğim. Kulübe ve harika taraftarlarına destekleri için çok minnettarım. Villa’yı bu zorlu ve özel yolculuğunda takip etmeye devam etmekten keyif alacağım. Her şey için teşekkürler!” diye belirtti.

Ayrılığın ardından düşüncelerini belirten bir başka kişi ise Aston Villa menajeri Dean Smith oldu. Uzun yıllardır tanıdığı ve hem dostu hem iş arkadaşı olan Richard hakkındaki görüşlerini belirten Smith; “Richard uzun yıllardır benimle birlikte çalıştı ve her zaman gerçekten yakın bir ilişkimiz oldu. Meslektaş olduğumuz kadar arkadaşız ve onu özleyeceğim. Bana her zaman verdiği özveri ve destek için kendisine kişisel düzeyde teşekkür etmek istiyorum. Aston Villa’daki herkes adına ona gelecek için en iyisini diliyoruz. Onu özleyeceğiz” dedi.

Kaynak: https://www.avfc.co.uk/