Arteta zorlu geçen ilk yılını değerlendirdi!

Arsenal patronu Mikel Arteta, kulübünün başında geçirdiği bir yılı kulübün resmi sitesine yaptığı açıklamalarla değerlendirdi. Arteta geçirilen bir yılın en özel anlarını kazanılan iki kupa olarak gösterdi.

Arsenal‘in başında geçirdiği kısa süreye rağmen kulüp müzesine bir FA Cup ve bir Community Shield zaferleri kazandıran genç teknik adam, her şeye rağmen sahada oynattığı futbol nedeniyle eleştirileri durduramıyor. Özellikle bu sezon gösterilen performans ve puan tablosundaki kötü görüntü taraftarları öfkelendirmek için yeterli oluyor.

Arsenal’in resmi kanalına konuk olan ve geçirdiği bir yılı değerlendiren Arteta, “Birçok farklı nedenden ötürü kulübün tarihindeki en zorlu yıllardan biri olduğunu düşünüyorum. Bence çok ilerleme kaydettik ve gerçekten işe yarayan birçok olumlu şey yerleştirdik. Kulübün her yerinde açıkça kulübü sarsan yapısal değişikliklerden geçtik, büyük bir zaman. Yılın en önemli olaylarının birlikte kazandığımız iki kupa olduğunu söyleyebilirim ve en hayal kırıklığı yaratan şey ise hayranlarımızın bizi bu zor anı atlatmak için yanımızda olmayışı diyebilirim. Onlardan uzakta kalmak zorundayız. Bence gerçekten çok olumlu bir yıl olabilirdi ancak Premier Lig’deki son form yaptığımızın parlaklığını kaldırıyor. Ancak son haftalardaki Premier Lig formumuzun öyle olmadığını kabul etmeliyiz. bu futbol kulübü için yeterince iyi” dedi.

Kendisine yöneltilen bir başka soru ise işinin beklediğinden daha zor mu olduğuydu, Arteta, “Normal koşullarda işin ne kadar zor olduğunu, bir yıl içinde yaşamak zorunda olduğumuz bir kulübe geldiğinizde ve bunun da ötesinde tüm sektörü etkileyen bir salgının olduğunu görmek gerçekten zor. Mesleğinizi yaşama ve sonra normal olarak yapmak istediklerinizi yapma şekliniz daha da zor. Ama bizde bu var. Aynı zamanda, size yaptığım işi sevdiğimi söylüyorum, bu futbol kulübünü temsil ettiğim için kendimi çok şanslı ve ayrıcalıklı hissediyorum. Şu andaki koşullar ve onlarla yüzleşmek zorundayız çünkü başka seçenek yok” yanıtını verdi.

Kaynak: https://www.arsenal.com