Arteta: “Zaman çok çabuk geçiyor!”

Alınan olumlu sonuçları sürdürmek isteyen Arsenal patronu Mikel Arteta, Fulham maçı için düzenlenen basın toplantısında görüşlerini açıkladı.

100. Premier League maçına çıkacak olması hakkında Mikel Arteta: “İki dakika önce öğrendim. Zaman çok çabuk geçiyor. Bu kulüpte olmak ve bu sayıya ulaşmak büyük bir ayrıcalık. Umarım bunu uzun bir süre daha sürdürebilir, aynı zamanda takıma neşe ve galibiyetler getirebiliriz.”

Bu süreçte öğrendikleri hakkında da konuşan Mikel Arteta: “Kazandığınızda veya kaybettiğinizde hayat çok farklı oluyor, özellikle bunu çok iyi öğrendim. Ardından geriye bakmak ve yolculuğu analiz etmek… Her karar önemlidir, aynı şekilde tutarlılık da çok önemlidir. Elbette bizler insanız. Ortam tersine döndüğünde özellikle futbol maçlarını kaybettiğinizde ve bazen hak ettiğiniz halde maçları kazanmanın gerçek yolunu bulamadığınızda şüpheye düşüyoruz. Bazen uyum sağlamak için başka türlü şeyler bulmaya çalışıyor, bunları hem kulübe, hem oyunculara, hem de taraftarlara entegre etmeye çalışıyoruz. En önemlisi ise inandığımız şeylerin arkasında durmaktan vazgeçmiyoruz.”

Rekor transfer ücretiyle gelen Nicolas Pepe’nin kiralık olarak Nice kadrosuna katılması üzerine Mikel Arteta: “Bilmiyorum, Nico bunu mümkün olan en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Sonuçta bir kulübün onun için ödediği bedelden sorumlu değil. Her şeyi denedi. Tavrı gerçekten olağanüstülüğü, elbette onu olduğu gibi sevmemiz gerekiyor. Sonuç olarak daha fazla süreye ihtiyacı vardı ve bunun için can atıyordu.”

Hector Bellerin hakkında gelen soru üzerine Arteta: “Hala geleceklerini tartıştığımız birkaç oyuncu var ve tüm taraflar için en iyi çözümü bulmak istiyoruz.”

FFP’nin transfer planlarını etkileyip etkilemeyeceği konusunda Mikel Arteta: “Hayır, kulübün çok disiplinli olduğunu ve işleri nasıl yapmak istediğimize dair çok net bir vizyona sahip olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda değişen bir şey yok.”

Sakatlıklar ve eksik oyuncular hakkında Mikel Arteta: “Bu hafta herkes antrenman yaptı ve birkaç haftadır sakat olduğunu bildiğimiz Reiss Nelson dışında herkes iyi gözüküyor.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/