Arteta: “Yenilginin ardından cevap vermek istiyoruz!”

Arsenal patronu Mikel Arteta, hafta sonu oynanacak Newcastle United maçı için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Düzenlenen basın toplantısına geçtiğimiz hafta oynanan ve sahadan 4-0 mağlubiyet ile ayrıldıkları Liverpool maçını değerlendirerek başlayan Arteta, Liverpool gibi takımlarla rekabet edebilmek için seviyelerini daha da yükseltmeleri gerektiğini söyledi. Arteta, “Bu takımlarla rekabet edebilmek için seviyemizi yükseltmemiz ve her maç ne kadar tutarlı olduklarını anlamamız gerekiyor. Aynı zamanda maç boyunca ne kadar tutarlı olduklarını da düşünerek onlara karşı kendi oyunumuzu eşleştirmemiz gerekiyor. Her şeye hükmediyorlar, hiçbir boş alan bırakmıyorlar. Bundan dolayı bu kadar iyi bir takım olduklarını biliyoruz, onlar gibi olmak için daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Liverpool maçının değerlendirmesinin ardından bu hafta oynanacak Newcastle United maçına geçen Mikel Arteta, rakibinin takımına karşı gösterdiği geçmiş grafikleri ve kötü karneyi yorumladı. Geçmişin hiçbir öneminin olmadığını vurgulayan genç teknik adam, “Geçmişte olduğu gibi devam edelim diyebilirim ama bu yeni bir oyun ve bazı değişiklikler oldu, her iki takım için yenilikler var. Bizim gibi onlar da bir ivme kazandılar, geçtiğimiz hafta oynadıkları Brentford maçında bunları gördük. Yeni bir yönetici ve yeni bir teknik ekiple çalışıyorlar, elbette bazı şeyler değişecektir, bu yüzden geçmişi düşünmeden onlara karşı hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Newcastle maçı yorumlarıyla sözlerine devam Arteta, maçı ve Eddie Howe hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Arteta, “Bu maçı dört gözle bekliyoruz, iyi bir ritim yakaladık ve evimizde iyi bir seriye sahibiz. Geçtiğimiz hafta bir yenilgi aldık ve buna cevap vermek istiyoruz. Arkamızda taraftarlarımızla iyi bir performans sergileyeceğiz, maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Rakibimiz hakkında ise birçok şeyi biliyoruz. Ona (Eddie Howe) ve ligde yaptıklarına hayranım. Onun teknik direktör kadrosunu iyi tanıyorum ve tamamen hazır olacaklarından eminim. Çok büyük bir şanssızlık yaşadı ve takımından ayrı kaldı. Eminim, bununla başa çıkmanın bir yolunu bulacaktır” diye konuştu.

Newcastle United yorumlarının ardından kendisine sorulan Jürgen Klopp ile arasındaki tartışmaya geçen Arteta, “Her şey spontane gerçekleşti, Ben her zaman kulübümü, takımımı ve sahadaki oyuncuları savunacağım. O ve ben bunu yapmak istediğimiz için bunları yaşadık” dedi.

Kendisine yöneltilen sorularla basın toplantısını sürdüren Arteta’ya bir de Jack Wilshere’in durumu soruldu. Jack Wilshere’in kesin olarak takımda olmayacağını belirten Arteta, “Hayır, bize katılmayacak ama bence onunla birlikte oynayan oyuncuların onun hakkında bu kadar çok düşünmesi Jack için büyük bir iltifat. Şu an için gayet iyi gözüküyor, yaptığı işleri daha da iyi bir hale getiriyor. Onun yeteneğini zaten biliyoruz ve ona inanıyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.arsenal.com/