Arteta: “Yeni sezon için sabırsızlanıyoruz!”

Crystal Palace karşılaşmasıyla yeni sezonu açmaya hazırlanan Arsenal patronu Mikel Arteta, maç için düzenlenen basın toplantısında birçok konu hakkında özel açıklamalarda bulundu. Gabriel Jesus, Emile Smith Rowe, Takehiro Tomiyasu, Martin Odegaard…

Yeni transferlerden Gabriel Jesus hakkında Mikel Arteta: “Başarılı olan en iyi kulüplerden en iyi oyuncuları takımınıza getirdiğinizde, doğal olarak baskı bekleyecekler. Gabby’nin buradaki rolü, oradaki rolünden farklı olacak, burada daha farklı bir Gabby izleyeceğiz ama bu elbette adaptasyonunu sağlaması için zaman alacak; şu ana dek bunu fevkalade iyi yaptı, hatta bu kadar çabuk gerçekleşmesine şaşırdık.”

Kadrosunun değişimi ve olası transferler hakkında Mikel Arteta: “Son iki transfer döneminde kadroyu biraz değiştirdik ve şu an sahip olduğumuz oyuncuların oynamak istediğimiz şekilde daha spesifik ve daha iyi olduğunu hissediyoruz. Gördüğünüz gibi gerçekten aktifiz. Her şey hala açık, bu uzun bir transfer dönemi. Kulübün bu kadar çok iş yapmış olması inanılmaz gözüküyor, eminim bu çalışma durmayacak.”

Açılış maçının geçtiğimiz sezon Brentford karşısında alınan mağlubiyetten farklı olup olmayacağı hakkında Arteta: “Oldukça farklı. Brentford maçından önce olan her şey oldukça tuhaf ve benzersizdi, o an takım hakkında iletilen raporlarda birçok koronavirüs vakası vardı. Şu an ise durum farklı, yeni sezon için çok heyecanlıyız; sabırsızlıkla bekliyoruz ve yeni sezona en iyi şekilde başlamaya çalışacağız.”

Emile Smith Rowe, Takehiro Tomiyasu, Fabio Vieira ve Kieran Tierney’in mevcut kondisyon seviyeleri hakkında Mikel Arteta: “Saydığınız dört kişiden üçü bu öğleden sonra antrenman yapacak ve her şey yolunda giderse takımda olmalarını umuyorum.”

Martin Odegaard’ın kaptanlık görevine getirilmesi hakkında Arteta: “Bu sezon bunu yapabileceğine inandığımız için böyle bir fırsat bulduk. Martin gibi 18 aydır bizimle olan ve kulübün değerlerini doğru bir şekilde temsil edecek bir oyuncu seçtik. Bu konuda kulüp mükemmel gözüküyor. Soyunma odası ona saygı duyuyor ve personel tarafından takdir ediliyor. Onun gibi birine sahip olduğum için mutluyum; şu an sorumluluğun tadını çıkarıyor, ancak zamanla biraz desteğe ihtiyacı olacak.”

Bernd Leno’nun takımdan ayrılışıyla ilgili Arteta: “Sonunda Bernd ile bu konuyu çözdük, sürdürmesi zor olan profesyonel bir ilişkiydi. Dün gece onunla konuştum ve burada hatırlanacak bir adam olduğunu söyledim, gerçekten öyle. Futbolda nasıl oynamak istiyorsan öyle oynamak için kararlar vermelisin. Bernd gerçekten mutlu olabileceği bir hamle buldu ve onun için en iyisini diliyoruz.”

Crystal Palace hakkında Mikel Arteta: “Geçtiğimiz sezon onlara karşı oynamanın, onları yenmenin ne kadar zor olduğunu gösterdiler ve evlerinde oldukça istikrarlı gözüküyor, kolay değil.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/