Arteta: “Yaptığım hatalardan dersler çıkarıyorum!”

Norwich City deplasmanına çıkmaya hazırlanan Arsenal patronu Mikel Arteta, maç için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Premier Lig’in taraftarsız oynanma potansiyeli hakkında Arteta: “Lütfen o aşamaya geri dönmeyelim çünkü bunu yaşadık ve bu sevmediğimiz bir şey, umarım öyle olmaz. Çünkü futbol farklı bir spor. Futbol, ​​insanlarla paylaşmak ve stadyumlarda taraftar bulundurmakla ilgilidir. Onlar olmadığında tamamen farklı bir spor oluyor ve rekabet ortamı zarar görüyor. Taraftarlar olmadan işler değişiyor.”

Norwich City hakkında Mikel Arteta: “Kesinlikle, birçok oyundan çok daha fazlasını hak ettiklerini düşünüyorum, son oyunlarda da bunu gördük. Dean Smith altında daha iyi sonuçları hak ediyorlar, şu an için sadece onları alamıyorlar ve onların evinde bunun gerçekten zor bir maç olacağını biliyoruz. Eğer taraftarlar varsa Boxing Day’in ne kadar özel olduğunu bilirsiniz, bu yüzden zorlu bir maç bekliyoruz.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Mikel Arteta: “Calum’u Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz maçtan önce ve dün herhangi bir sakatlık haberi almadık. Her gün test olmaya devam ediyoruz, süreci kontrol altında tutuyoruz.”

Eddie Nketiah hakkında Mikel Arteta: “Elimizden gelenin en iyisini yapmak için gerçekten çok çalışıyoruz. Açıkçası, sözleşmesinin bir bitiş tarihi var ve bunu kontrol edemezsiniz. Eddie ile uzun süredir bu konu özelinde tartışıyoruz. Tekrar ediyorum, asıl niyetinin futbol oynamak olduğunu ve geleceği için alacağı karar ne olursa olsun onu yönlendiren şeyin bu olduğunu ve buna saygı duymak zorunda olduğumuzu söylüyorum. Açıkçası, oyununa hayran olduğumuz ve takımda tutmak istediğimiz bir oyuncu. Buraya akademiden geldi ve onu tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz çünkü onun projemizin ve kulübün bir parçası olmasını istiyoruz.”

Nicolas Pepe hakkında Mikel Arteta: “Oynamayan bir oyuncu eğer mutluysa büyük bir sorun var demektir. Nico mutlu değil, bize meydan okumaya çalışıyor ve bizden daha fazla dakika istiyor çünkü yapmak istediği bu. Haklı olarak da daha fazla şans bekliyor. Oyuncularımızdan istediğimiz tavır bu olmalı, onun böyle bir tavır takınması bizi mutlu ediyor.”

Alexandre Lacazette hakkında Mikel Arteta: “Gerçekten onunla ve yaptıklarıyla mutluyuz. Performansı, futbolculuk tarzı ve gösterdikleri her şey güzel gözüküyor, kesinlikle böyle devam etmesi gerekiyor.”

Bernd Leno hakkında Mikel Arteta: “Hayır, şu anki durum şu ki Aaron Ramsdale, Premier Lig’deki maçlara başlıyor ve olağanüstü bir performans gösteriyor. Bernd dün oynama şansı buldu ve gerçekten iyi bir maç çıkardı, Futbolun içinde olan her oyuncu için olan durum bu. Başkaları daha çok forma giyerse, birileri daha az forma şansı bulur. Bundan fazlasının olduğunu sanmıyorum.”

İki yıllık görev süresi hakkında konuşan Mikel Arteta: “Bu dönemde kesinlikle çok hata yaptığımı düşünüyorum, bunu düşünecek zamanım oldu ama bilmiyorum. Bütün hepsinden yeni şeyler öğrendim, keşke yanımda altı kupa olsaydı, çünkü bu kulüp bunu hak ediyor! İlk günden beri birçok şey öğrendim, işimin daha zorlu ve daha farklı olduğunun farkına vardım. Kulüpte geçirdiğim bu süre zarfında harika anlar yaşadık ve yarattığımız atmosferden gurur duyuyoruz. Daha fazlası için daha çok çalışıyoruz.”

Kaynak: https://www.arsenal.com/