Arteta yakalanan formdan dolayı umutlu!

Arsenal menajeri Mikel Arteta, hafta sonu oynanacak olan Manchester United maçı öncesi dün basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında birçok konuya değinen İspanyol menajer, takımı hakkında merak edilenlere açıklık getirdi.

Sezona beklentilerin altında başlayan ve birçok soru işareti oluşturan Mikel Arteta, son haftalarda yakaladığı form grafiği ile taraftarların tekrar gönlünü kazandı. İlk dört için yarışını sürdüren ve dördüncüyle arasındaki puan farkını 5’e indiren Arsenal’de Arteta, basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Sözlerine oyuncularının sakatlık güncellemeleriyle başlayan Arteta; “Bilmiyorum, dün tatil yaptık. Bugün antrenman yapacağız ve herkesin nasıl olduğunu göreceğiz. Sanırım Dani Ceballos önümüzdeki birkaç gün içinde takımla antrenman yapacak; Pablo Mari de muhtemelen öyle gözüküyor. Açıkçası Martin Odegaard da bize katılacak ve geri kalanı için Kieran’ın nasıl olduğunu görmemiz gerekiyor. Bence bu kadarı bunun için yeterli” ifadelerini kullandı.

Kişisel nedenlerden dolayı takımdan ayrı kalan Aubameyang’ın durumunu da yakından takip ettiğini belirten Arteta, diğer oyuncuların bu duruma nasıl baktığı yönünde gelen soruya ise; “Onunla dün konuştum ve şu anda işler daha iyi görünüyor ama bekleyip görmemiz gerekecek. Her zaman hakkında konuştuğumuz ve birbirimiz için yapmayı umduğumuz şey budur; biri zorluklar yaşadığında onu anlamamız, onu korumamız, ona sevgimizi vermemiz ve tam arkasında olmamız çünkü gerekli olan budur. Tüm takım bunun için çaba gösteriyor” yanıtını verdi.

“EKİP OLARAK BİRLİKTE OLMAYI BAŞARDIK”

Aubameyang’ın ardından son haftalarda yakalanan form hakkında da konuşan genç menajere; soyunma odasındaki atmosfer de soruldu. Mikel Arteta; “Sonuçları karşılaştırıyorsa, tabii ki çok daha iyi bir atmosfer var çünkü maçları kazandığınızda veya kaybettiğinizde soyunma odasında enerji farkı oluşur. Genel olarak soyunma odasının nasıl davrandığında ya da grup olarak nasıl oldukları konusunda çok büyük bir fark yok. Bu benim için artı. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız işi zor anlarda da sürdürmeyi ve ekip olarak birlikte olmayı başardık” dedi.

“ONLAR TABLONUN TEPESİNDE YER ALIYOR!”

Düzenlenen basın toplantısında son olarak hafta sonu oynanacak olan Manchester United maçına da değinen Arteta; karşılaşmanın elbette zor geçeceğine vurgu yaptı. Arteta, “Gerçekten zor olacağını biliyoruz. En iyi formlarını yaşıyorlar. Gerçekten iyi oynuyorlar, tablonun tepesindeler. Gerçek bir tehdit olduklarını biliyoruz; bu yüzden cumartesi günü onları yenmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. İvmeyi devam ettiriyoruz, devam ediyor. Çok mütevazı davranıyoruz ve geliştirmemiz gereken birçok şey olduğunu anlıyoruz. Hala diğer birçok takımı yakalamak ve maç bazında gitmek için yapmamız gereken çok şey var. Bakalım nereye varacağız. Hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.arsenal.com