Arteta, “Yakaladığımız ritmi devam ettirmeliyiz”

Yarın oynanacak olan Wolverhampton maçı öncesi kameralerın karşısına geçen Arsenal patronu Mikel Arteta, takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Son haftalarda yakaladığı formla taraftarların desteğini tekrar arkasına alan İspanyol menajer, Wolverhampton maçında da yakaladıkları ritmi sürdürmek istediğini vurguladı.

Sözlerine Martin Odeegard’ın hazır olup olmadığı sorusuna yanıt vererek başlayan Arteta, oyuncusunun kişisel durumu hakkında bilgi vermekten kaçındı. Genel olarak takımını değerlendirerek soruyu yanıtlayan Arteta; “Bakalım bugün herkes nasıl. Son birkaç gün içinde başka sorunlarımız da vardı. Bu yüzden yarın kimin oynayabileceğine dair daha iyi bir düşünceye sahip olacağız. Ardından sahaya maça başlamak için tamamen uygun olan oyuncuları koyacağız” dedi.

Odeegard sorusunun ardından Manchester United‘a karşı oynanan maçta sıkça aradığı Kieran Tierney ve Bukayo Saka’nın sağlık durumlarına açıklık getiren Arteta; “Henüz geri dönüp dönmeyeceklerini bilmiyoruz. Bugün bir antrenamınız var ve henüz bizimle antrenman yapamadılar, bu yüzden onlar için gerçekten zor olacağını düşünüyorum. Ama bilmiyorum, son dakikalarda nasıl hissettiklerini görmeye çalışacağız” dedi.

Manchester United maçında girdiği hava topu mücadelesinde sakatlanarak maçı terk etmek zorunda kalan Alexandre Lacazette ve kişisel nedenlerle takımdan ayrı kalan Pierre-Emerick Aubameyang hakkında da açıklama yapan Arteta; “Onu (Lacazette) test etmemizi ve röntgen çekmemizi gerektiren protokolleri takip etmeliyiz. Maçtan sonra tamamen iyiydi, dün iyiydi ve iyi uyudu. Onun müsait olmasını bekliyorum. Pierre-Emerick Aubameyang’ın durumunda ise henüz bir kesin bir şey yok. Bu konu hakkında ne evet ne hayır diyebilirim” diye konuştu.

“ZOR BİR MAÇ OLACAĞINI BİLİYORUZ”

Son olarak Manchester United maçından sonra nelerin değiştiğinden ve Wolves’a karşı neler beklendiğinden de bahseden Mikel Arteta; “Kesinlikle sonuçlar çok daha iyi. Oyunlarımızdan çok daha fazla puan almak için birçok şartı geliştirdik. Zor bir oyun bekliyoruz. Yıllar içinde çok gelişen, büyük takımlara karşı bazı büyük sonuçlar alan bir takım Wolves. Bu yüzden bizim için güzel bir sınav olacak. Açıkçası kendimizi biraz baskı altına aldık, ancak daha önümüzde uzun bir yol olduğunu biliyoruz. Maçlara göre oynamalıyız ve eğer şu anda olduğumuz şekilde performans göstermeye devam edersek; sezon sonunda iyi bir pozisyonda olacağız. Ancak en üst noktaya ulaşma şansına sahip olmak için çok tutarlı olmalıyız. Bunun için zamana ihtiyacımız olduğunu biliyorsunuz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.arsenal.com