Arteta, “Xhaka’yı kalması için ikna ettim”

Arsenal’in büyük umutlarla takımın başına getirdiği Mikel Arteta, Xhaka’nın kulüpte kalması için oyuncuyu ikna ettini söyledi.

Bu sezon Arsenal’deki kötü futbolun baş mimarlarından biri olarak nitelendirilen ve taraftarlarla yaşadığı gerilimin artması sonucu iplerin kopma noktasına geldiği Xhaka konusunda Arteta önemli açıklamalarda bulundu.

Ekim ayında oynanan Crystal Palace maçında oyundan alınırken taraftarların protestosuna formasını fırlatarak tepki gösteren Xhaka’nın kaptanlığı alınmıştı. Uzun bir dönem forma şansı bulamayan İsviçreli oyuncu Arteta’nın takımın başına geçmesiyle formasına tekrar kavuştu. Oyuncunun kalmasını isteyen Arteta, “Onunla ilgili fikirlerimi duymasını istedim ve onunla konuştum. Onu desteklemeye hazır olduğumu belirttim. Çünkü onun bizim için gerçekten iyi işler yapacağını düşünüyorum. Beraber burada olmaktan zevk alabiliriz. Her kulübün kendine özgü sorunları vardır. Bazı şeyler kulüp içinde, bazıları medya içinde, bazıları sosyal medyadan gelir. Bu günlerde tam olarak harika olmak oldukça zor. Oyuncuların tepkileri istikrarsızlık yaratıyor, bundan fazlasıyla uzak durmalalıyız” dedi.

Leave a Comment